نایب رئیس مجلس:

باید با تقوا در جهت رفع مشکلات گام برداشت

کاشان - ایرنا - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید مانند شهید مدرس حق را بیان کرد، در برابر ستمکار ایستاد و با تقوا در جهت رفع مشکلات کشور گام برداشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسعود پزشکیان روز پنجشنبه در همایش ملی شهید مدرس در اردستان، نامه حضرت امام علی (ع) به مالک اشتر را یادآور شد و بیان کرد: کسی از خارج کشور مشکلات را برطرف نخواهد کرد اما مشکل جامعه با ایستادن پشت تریبون و بیان هر مطلبی برطرف نشده و نظرهای غیر کارشناسی برابر صحبت بدون تقوا است.
وی افزود: اگر نامه حضرت امیر المومنین (ع) به مالک اشتر اجرا می شد، کشور گلستان بود اما بیشتر نصیحت می کنیم؛ از این رو به رغم راه اندازی چند هزار دانشگاه، امروز هزاران بیکار داریم که نشان از عملکردی نامناسب دارد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علت نرسیدن به هدف، کار را به گردن هم انداختن است که امید می رود راه درست را انتخاب کرده و تنها بهانه گیری نکنیم.
وی اضافه کرد: اگر دنبال ثروت و قدرت نباشیم، کارها به خوبی پیش خواهد رفت؛ نباید برای از دست دادن مسائل دنیوی ترسید اما امروز به دلیل ترس از دست دادن پست و قدرت، محافظه کاری وجود دارد.
نایب رئیس مجلس عنوان کرد: باید شخصیت افراد جدای این پست ها و میزها باشد که البته کسانی هم مانند شهید مدرس جز در برابر خدا تسلیم نبوده و از چیزی نمی ترسند.
وی با اشاره به ریخته شدن خون شهید مدرس در راه حق گفت: درک حق مهم است و ابزار شناخت این مهم وجود دارد که باید مورد توجه قرار گرفته و از آن دفاع شود.
پزشکیان افزود: بدترین و زیانکارترین افراد، کسانی هستند که حق را می دانند ولی بیراهه می روند و گروه تروریستی داعش نمونه بارز آن است.
نماینده فلاورجان و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز در این همایش بیان کرد: شهید مدرس نمونه کامل یک نماینده مجلس اسلامی بود که باید برای همه نمایندگان الگو باشد.
سید ناصر موسوی لارگانی اضافه کرد: برخی نمایندگان امروزه به این موضوع توجهی ندارند و به مسائل سیاسی و سایر موارد فکر می کنند؛ اگر مجلس در راس امور است، باید مصوبه ها را پیگیری و بر اجرای آنها نظارت داشته باشد.
فرماندار اردستان نیز گفت: مردم این شهرستان هزینه استقرار نظام اسلامی را با تقدیم شهدای گرانقدری مانند 2 نماینده مجلس، شهید سید حسن مدرس و شهید سید نورالله طباطبائی نژاد، پرداختند که هنوز نتوانستیم حق آنها را ادا کنیم.
حمیدرضا تاملی افزود: برگزاری همایشی در چند سال گذشته همزمان با هفته فرهنگی اردستان در دستور کار قرار گرفته اما تلاش برای ایجاد دبیرخانه ای دائمی در جریان است.
به گزارش ایرنا، تمبر 10 آذر روز نکوداشت اردستان نیز در ادامه همایش ملی شهید مدرس و بزرگداشت هفته فرهنگی شهرستان اردستان با میزبانی دانشگاه پیام نور رونمایی شد.
سید حسن طباطبایی زواره (مدرس) فقیه، سیاستمدار، نماینده مجلس ملی از دوره دوم تا ششم، حامی جنبش مشروطه و از مخالفان رضا شاه، سال ۱۲۴۹ در زواره از توابع شهرستان اردستان زاده شد و شب دهم آذر ۱۳۱۶ در کاشمر به شهادت رسید.
اردستان در فاصله نزدیک به 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال