100 میلیارد ریال برای نگهداری راه های کاشان هزینه شد

کاشان - ایرنا - رئیس اداره راهداری و حمل و جاده ای کاشان گفت: 100 میلیارد ریال در سال جاری برای شانه سازی، نصب علائم، برطرف کردن مشکلات نقاط حادثه خیز و روکش آسفالت راه های حوزه استحفاظی این شهرستان هزینه شده است.

حامد فلاحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: سه طرح شامل روکش آسفالت جاده اردستان- کاشان به طول 15 کیلومتر، روکش آسفالت راه های روستایی ازناوه و ون با 10 کیلومتر طول و بهسازی و روکش آسفالت جاده 60 کیلومتری برزک- کاشان با اعتبار 73 میلیارد ریال در مرحله برگزاری مناقصه است.
وی از تامین روشنایی چهار نقطه حادثه خیز در محورهای کاشان خبر داد و افزود: این طرح شامل روشنایی محورهای رو به روی شهدای گمنام، رو به روی سه راهی نیاسر و میدان سوک چم در جاده کاشان- اردهال و کاشان- برزک می باشد.
رئیس اداره راهداری و حمل و جاده ای کاشان با اشاره به محدوده امامزاده یونس (ع) در محور کاشان- برزک اضافه کرد: افزون بر روشنایی این نقطه، پارکینگ و نیوجرسی (حفاظ بتنی) آن نیز با هدف جلوگیری از تردد عرضی خودروها اجرا می شود که پنج میلیارد ریال از محل اعتبارهای استانی برای این طرح ها تخصیص یافت.
وی، جاری شدن سیلاب در اردیبهشت ماه گذشته را یادآور شد و گفت: برای جلوگیری از خسارت های این بلای طبیعی 2 دستگاه پل لوله ای به قطر یک و نیم متری در مزرعه نواب و حد فاصل روستای شادیان ساخته و در مجموع سه میلیارد ریال از محل اعتبارهای وزارت راه و شهرسازی هزینه شد.
فلاحی همچنین از ترمیم جاده های آسیب دیده در سیل بهاری امسال خبر داد و تصریح کرد: بخشی از جاده های کاشان- نطنز و کاشان- اردستان دچار آسیب شده بود که با اعتبار 30 میلیارد ریال ترمیم شده است.
وی با اشاره به ساخت شانه سازی، احداث کانال هدایت سیل و ترانشه برداری با هدف جلوگیری از ورود سیل به واحدهای مسکونی و دامداری ها عنوان کرد: جاده 6 کیلومتری روستای ده زیره که در اثر جاری شدن سیلاب آسیب دیده بود نیز با یک میلیارد ریال بهسازی شد.
رئیس اداره راهداری و حمل و جاده ای کاشان افزود: روکش آسفالت جاده محمدیه به طول چهار کیلومتر در بخش مرکزی کاشان نیز با مشارکت بخشداری مرکزی و اعتبار 10 میلیارد ریال به پایان رسید.
فلاحی با اشاره به وجود چهار نقطه حادثه خیز مصوب کشوری در شهرستان کاشان بیان کرد: 2 نقطه حادثه خیز در آزادراه و 2 نقطه نیز در محدوده مسجد الحسین (ع) و روستای آب شیرین داریم که در حال اصلاح است.
به گفته وی، نقطه حادثه خیز مسجد الحسین (ع) با همکاری شهرداری مشکات در حال انجام است و از شهر مشکات تا 300 متر پس از مسجدالحسین (ع) در جاده قم- کاشان دو بانده می شود.
رئیس اداره راهداری و حمل و جاده ای کاشان، در ادامه نیز از مردم خواست تا پیش از سفر برای اطلاع از آخرین وضعیت راه های کشور با سامانه 141 تماس بگیرند.
2 هزار و 400 کیلومتر راه همسنگ در شهرستان کاشان وجود دارد که یک هزار و 400 کیلومتر آن راه اصلی و فرعی درجه یک، 600 کیلومتر راه روستایی و فرعی و 400 کیلومتر نیز آزادراه است.
کاشان در فاصله 200 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
6136/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال