برای نخستین بار

حمل انبوه ریلی محصولات ذوب آهن اصفهان آغاز شد

اصفهان- ایرنا- مدیر بخش راه آهن و ترابری شرکت ذوب آهن اصفهان از آغاز حمل انبوه محصولات این شرکت از طریق شبکه ریلی برای نخستین بار خبر داد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی ذوب آهن روز شنبه به نقل از عباسعلی قیصری اضافه کرد: حمل مواد اولیه از مبدا ذوب آهن به دو روش ریلی و جاده ای در حال اجراست اما انتقال محصولات از ذوب آهن به بنادر یا داخل کشور جز در مقاطع زمانی محدود، بیشتر توسط وسایط نقلیه جاده ای(کامیون و تریلر) بوده است.
مدیر بخش راه آهن و ترابری شرکت ذوب آهن اظهار داشت: صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی(سوخت)، کاهش آلایندگی محیط زیست و کاهش تلفات جاده ای از مهمترین مزیت های حمل ریلی محصولات ذوب آهن محسوب می شود.
وی افزود: حمل و نقل ریلی در مسافت بین یکهزار تا دو هزار کیلومتر توجیه اقتصادی دارد اما تنها معیار برای انتخاب شیوه مناسب حمل انبوه بار، قیمت نیست زیرا حمل و نقل انبوه بار، نیاز به سیستم با عملکرد مداوم و مطمئن دارد تا در دوره زمانی مشخص، میزان معینی بار به مقصد برسد که حمل و نقل ریلی، این امکان را فراهم می کند.
قیصری تصریح کرد: شرایط کشور از نظر تحریم بر تعداد مشتریان خارجی اثرگذار است و مشتریان ریسک ناپذیر باقی خواهند ماند با این وجود، ذوب آهن شیوه های حمل مختلف را بعنوان راهبرد مد نظر قرار داده است تا مشکلات داخلی حمل به این ریسک اضافه نشود و اطمینان مشتریان جلب شود.
وی گفت: تحقیقات و محاسبات برای احداث سکوی بارگیری در ایستگاه پولاد(جنب راه آهن) از حدود دو سال پیش آغاز شد و در حال حاضر بطور آزمایشی بارگیری شمش از طریق یک دستگاه 'ریچ استاکر' بر روی واگن انجام می گیرد اما در آینده این سکو به انبار استاندارد با جرثقیل سقفی و ریل برای استقرار واگن تبدیل خواهد شد.
مدیر بخش راه آهن و ترابری شرکت ذوب آهن اضافه کرد: فعالیت این سکو از چهاردهم مهر آغاز و در مدت سه روز اول بالغ بر سه هزار تُن شمش صادراتی به سمت بندرعباس بارگیری شد که این روند همچنان ادامه دارد.
قیصری گفت: تاکنون جلسات متعدد با مدیریت راه آهن استان در این زمینه انجام شده و آنها از این موضوع استقبال و کمک هایی نیز در راستای واگذاری واگن و لکوموتیو از سوی این مجموعه انجام شده است.
شرکت ذوب آهن با ظرفیت تولید 2.8 میلیون تن انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.
7150 /6027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال