همایش آیت نکویی در اصفهان برگزار شد

اصفهان - ایرنا – همایش آیت نکویی ویژه گرامیداشت علی نکویی زهرایی از پیشکسوتان اصلاح طلب اصفهان شامگاه روز پنجشنبه در مدرسه امام صادق (ع) این شهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، وزیر کشور دولت اصلاحات در این آیین با اشاره به تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دولت، گفت: واگذاری کارها به جوانان از مرام های اصلاح طلبی است ولی نه با قیمت نادیده گرفتن سرمایه انسانی پیشکسوتان.
سید عبدالواحد موسوی لاری افزود : جوانان حضور بازنشستگان و دریای تجارب آنها را برای خود سرمایه بدانند.
وی با بیان اینکه سرمایه های موجود در جوامع به سه بخش اقتصادی، اجتماعی و انسانی تقسیم می شود، افزود: جامعه ای که سرمایه های انسانی خود را از دست دهد، روی خوشبختی را نمی بیند زیرا بدون سرمایه های انسانی، سرمایه های اقتصادی و اجتماعی از بین خواهد رفت.
وزیر کشور دولت اصلاحات اضافه کرد: تجلیل از یک شخصیت سیاسی و اجتماعی، در اصل نکوداشت فضیلت های اخلاقی و یک سنت حسنه است و به نسل جوان نشان می دهد که دارای عقبه فکری و معنوی است.
این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: اگر سرمایه های انسانی مورد بی مهری قرار گیرد، سرمایه های اجتماعی و معنوی جامعه مورد دستبرد قرار می گیرد.
وی با اشاره به چهار دوره زندگی علی نکویی، گفت: این شخصیت در دوره قبل از انقلاب یکی از فعالان مبارزه با طاغوت بود به گونه ای که کتابفروشی او پاتوق مبارزان بود و در سالهای بعد از پیروزی انقلاب در پست هایی مانند استانداری و فرمانداری فعالیت های ویژه ای داشت.
موسوی لاری به نقش علی نکویی در دوران اصلاحات اشاره کرد و افزود: در این دوره نقش نکویی در وزارت کشور یک نقش بی نظیر بود که با روی خوش و دلگرمی برای فراغت بیشتری در کار ایجاد می کرد.
وی چهارمین بخش زندگی علی نکویی را دوران پس از اصلاحات ذکر کرد و اضافه کرد : در این دوره نکویی اسوه و الگویی در اصفهان برای مشارکت و همگرایی اصلاح طلبان ایجاد کرد که در کل کشور مثال زدنی است و اگر اصلاح طلبان در سالهای اخیر موفقیت هایی داشته اند به واسطه امثال نکویی است.
استاندار اصفهان گفت : نکویی یک عمر برای آرمانهای انقلاب از جمله استقلال، آزادی، جمهوری و انقلاب اسلامی جنگید و تجلیل از او تجلیل از آرمانهای انقلاب است.
محسن مهرعلیزاده با اشاره به عرصه های فعالیت علی نکویی در دستگاههای اجرایی، افزود: علی نکویی در دوران اصلاحات در وزارت کشور مانند سنگ صبوری برای همه استانداران بود و امروز یکی از امین ترین افراد برای اینجانب در مشورت هاست.
شهردار اصفهان در این آیین گفت : تکریم از نکویی تکریم از دوستی، پاکدامنی، صداقت و راستی است که در شرایط سخت همواره امید بخش بود.
قدرت اله نوروزی اضافه کرد: او هم به خدای بزرگ باور ، هم به امام راحل (ره) ارادت بسیار داشت و همواره مدافع ارزشهای انقلاب اسلامی بود.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد : هیچ کس را ندیدم که مثل نکویی اینگونه به آرمانهای امام راحل (ره) پایبند باشند.
فتح اله معین افزود : این بزرگداشت به مصداق شکر نعمت وجود چنین شخصیت های الگو و اسوه برای نسل جوان برگزار می شود.
سید علی نکویی در این آیین گفت: من به جز انتخاب شغل معلمی در سالهای قبل از انقلاب، خودم در تعیین مشاغل دولتی در بعد از انقلاب انتخابگر نبودم و شغل ها خود به سمت من آمدند و من کوچکترین قدمی در این خصوص برنداشتم.
این فعال اصلاح طلب افزود : چون تلاشی برای گرفتن پست و مقام نداشتم خودم را مدیون کسی نمی دانستم و این سمت ها را نعمتی برای خدمت می دانستم و به تجربه به من ثابت شد هرجا قدمی را با اخلاص برداشتم راه برایم هموار شد و برعکس اگر تمجیدها یا انتقادها بر من تاثیر کردند، گرفتاری هایی در راهم بوجود آمد.
وی از همراهی همسرش در طول مسیر مبارزه و فعالیت های سیاسی و اجتماعی تجلیل و از همکاران خود در بخش های مختلف دولتی تقدیر کرد.
در این آیین که با حضور شماری از شخصیت کشوری و استانی برگزار شد پیام سید محمد خاتمی، سید حسن خمینی، معصومه ابتکار قرائت شد.
6026//7134/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال