سرپرست دانشگاه آزاد:

بحث کارآمدسازی دانش شایسته توجه بیشتری است

کاشان- ایرنا- سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این مجموعه باید به کارآمدسازی آموزش عالی بیشتر توجه کند که در آن کیفیت و مهمتر از آن ماموریت نهفته است.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی طهرانچی روز پنجشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور در کاشان بیان کرد: این دانشگاه به دلیل واقع شدن در متن جامعه، در توسعه شهرها نیز تاثیرگذار است و با توجه به نیاز کشور در کارآمدسازی دانش، باید این راه توسعه با کمک دانشجویان آغاز شود تا منشا تحول در کشور باشد.
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی برای توجه به زیرساخت ها به ویژه توسعه زیرساخت های آموزشی شکل گرفته و بر این اساس باید در تحقق رسالت سه دهه گذشته مبنی بر توسعه جامعه و تغییر جهت ها، نقش پررنگ تری ایفا کند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: این دانشگاه باید تا سال 1404 انتخاب نخست داوطلبان و استادان برای کار در محیط های آموزشی و علمی و همچنین مرجع صنعتگران برای پاسخ گرفتن از حوزه علم شود.
وی پیشرفت علمی را نماد اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: این پیشرفت در کشور، دشمنانی بیرون مرزها دارد و از این رو پذیرفته نیست که برخی مانند آفت به جان جریان درست تولید علم افتاده و به دنبال سوء استفاده های اقتصادی داشته باشد.
طهرانچی، بخشی از این توطئه را طراحی شده از سوی دشمنان با هدف تضعیف حرکت علمی در کشور ارزیابی و تصریح کرد: گاه ارائه برخی مقاله های صاحب نظران و دانشمندان کشور که در آزمایشگاه ها انجام شده، یک سال به درازا می انجامد اما از سوی دیگر برخی بنگاه های نشر، کارهای بی هویت را پذیرفته و در کمتر از 10 روز انتشار می دهند.
وی با تاکید بر اینکه نظام آموزش عالی ایران در مجموع مسیر درستی را برای پیشرفت انتخاب کرده، گفت: جریان های فرصت طلبی نیز البته در کنار هر ایده و اندیشه ای همواره قرار می گیرد.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه عنوان کرد: کمبود دانشجو تهدیدی محسوب نمی شود و این موضوع در جایی اهمیت می یابد که از اجتماع فاصله گرفته باشد.
وی افزود: دانشگاه آزاد یک مجموعه منزوی علمی نیست بلکه یک دانشگاه اجتماعی است که در متن جامعه خلق شده و برای تداوم فعالیت نیز نمی تواند از اجتماع فاصله بگیرد.
طهرانچی یادآور شد: استادان مجرب و یک میلیون و 500 هزار نفر دانشجوی رشته های گوناگون، سرمایه های بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می شوند که باید همواره به آنها توجه کرد.
به گزارش ایرنا، دیدار با نماینده ولی فقیه در کاشان، بازدید از دانشگاه آزاد، آیین اکران فیلم هایی با مفاهیم انقلاب و دفاع مقدس در دانشگاه های آزاد 10 استان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه های آزاد اسلامی به صورت ویدئوکنفرانس از برنامه های سفر یکروزه سرپرست این دانشگاه به کاشان بود.
کاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
6136/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال