4600 بیمه شده روستایی اصفهان بازنشسته شدند

اصفهان - ایرنا - مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اصفهان گفت: حکم بازنشستگی چهار هزار و 600 نفر از افراد زیر پوشش این صندوق صادر شد.

به گزارش ایرنا، عماد استکی روز یکشنبه در آیین نمادین اعطای حکم بازنشستگی این بیمه شدگان که در سالن فرمانداری شهرستان تیران و کرون برگزار شد، افزود: این احکام شامل 2 هزار نفر بازنشستگی پیش از موعد، 2 هزار و 400 نفر بیمه شدگان فوت شده و بیش از 200 نفر از کار افتاده است.
وی اظهارداشت: بر اساس قانون، افراد دارای 11 سال سابقه بیمه و 69 سال سن می توانند تقاضای بازنشستگی پیش از موعد کنند که این افراد پس از دریافت حکم بازنشستگی، 10 روز در ماه مستمری دریافت خواهند کرد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اصفهان با بیان اینکه افراد زیر پوشش این صندوق پس از 15 سال سابقه بیمه بازنشسته می شوند، خاطرنشان کرد: برای دریافت کامل مستمری ماهیانه به افراد زیر پوشش توصیه می کنیم که سابقه بیمه را تکمیل کنند.
وی جمعیت زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اصفهان را 71 هزار نفر اعلام کرد و گفت: مردم روستایی، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر استان که بیمه نیستند می توانند زیر پوشش این صندوق قرار گیرند.
فرماندار شهرستان تیران و کرون نیز در این جلسه با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایری فرصت خوبی را برای حمایت از روستاییان و عشایر فراهم کرده است، افزود: 27 درصد از مردم این شهرستان زیر پوشش این صندوق بیمه ای قرار دارند.
مجید حججی ادامه داد: تیران و کرون از نظر آمار افراد زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر رتبه دوازدهم را در استان اصفهان دارد که انجام تبلیغات و اطلاع رسانی صحیح در زمینه فعالیت ها و خدمات این صندوق، زمینه افزایش افراد زیر پوشش را افزایش خواهد داد.
وی هزینه پایین و حمایت از افراد از کارافتاده را از ویژگی های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اصفهان بیان کرد و گفت: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی، روستاییان این منطقه را به بهره گیری از خدمات این صندوق توصیه کنند.
در این مراسم که کارگزاران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری شهرستان های استان حضور داشتند، حکم بازنشسستگی سه نفر از افراد زیر پوشش این صندوق به صورت نمادین به آنها اعطا شد.
بر اساس آخرین آمار اعلام شده استان اصفهان بیش از 700 هزار نفر روستایی و 9 هزار و 232 خانوار عشایری دارد.
جمعیت عشایر نشین استان اصفهان را سه ایل بختیاری، قشقایی و عرب جرقویه تشکیل می دهند.
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 1384 به منظور حمایت از روستاییان، عشایر و کشاورزان در ایران تاسیس شد تا این اقشار نیز زیر پوشش حمایت‌ های اجتماعی قرار گیرند.
این صندوق یکی از صندوق‌های چهارگانه و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و رویکرد آن ارائه خدمات بیمه اجتماعی بلند مدت به کشاورزان، روستاییان و عشایر در بخش‌ های مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت است.
25درصد خانوارهای روستایی کشور عضو صندوق بیمه کشاورزان هستند.
60 درصد از جمعیت 71 هزار نفری شهرستان تیران و کرون روستایی و مابقی شهری هستند.
7131 / 2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال