فرماندار:

فرهنگ سازی اصلاح الگوی کشت در آران و بیدگل مغفول مانده است

کاشان- ایرنا- فرماندار آران و بیدگل با اشاره به کمبود آب در این شهرستان گفت: فرهنگ سازی در زمینه اصلاح الگوی کشت تا کنون با بی توجهی همراه بوده که باید به این مهم توجهی ویژه شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابوالفضل معینی نژاد روز یکشنبه در جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی آران و بیدگل بیان کرد: اصلاح الگوی کشت به عنوان تنها راه درآمدزایی کشاورزان و نجات این منطقه کویری از بحران کم آبی ضروری بوده و نحوه تحقق آن هم فرهنگ سازی است که هر چه زودتر باید آغاز شود.
وی افزود: کشاورزان این شهرستان با اصلاح الگوی کشت و الگوی مصرف به ویژه کاشت گیاهان دارویی و گیاهان کم آب بر مانند زعفران می توانند بیشترین بازدهی را داشته باشند.
فرماندار آران و بیدگل اضافه کرد: با توجه به شرایط اقلیمی مانند کم آبی و خشکسالی یا مسائلی مانند افزایش قیمت نهاده های دامی، دامداران این شهرستان با محدودیت ها و مشکلات زیادی برای تداوم فعالیت و تامین معیشت رو به رو هستند.
وی سیاست کلی دولت در آران و بیدگل را انجام اقدام های حمایتی لازم و تا میزان ممکن کاهش هزینه های تولید، افزایش بهره وری و فعال شدن دامداری های کوچک و متوسط موجود در این شهرستان عنوان کرد.
معینی نژاد تاکید کرد: دستگاه ها موظف هستند تا مشکلات بخش کشاورزی و دامداری را در حوزه کاری خود شناسایی و آسیب شناسی کنند تا با همکاری و استفاده از ظرفیت های موجود راهکارهای عملی برای رفع آنها ارائه شود.
به گفته جمال صمصامی رئیس اداره منابع آب آران و بیدگل، بخش کشاورزی نزدیک به 88 درصد مصرف منابع آبی این شهرستان را به خود اختصاص داده و میزان مصرف این بخش نزدیک به چهار هزار و 500 لیتر بر ثانیه است.
شهرستان آران و بیدگل با 14 هزار هکتار باغ و زمین کشاورزی در فاصله 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
7472/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال