هوای مناطق شمال، جنوب و غرب اصفهان ناپایدار می شود

اصفهان - ایرنا - کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان از احتمال بارش باران در مناطق شمالی، غربی و جنوبی استان در پی ورود موج ضعیف ناپایدار جوی خبر داد.

حجت الله علی عسگریان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: موج ناپایدار ضعیفی از روز سه شنبه از روی استان اصفهان عبور می کند که با گذر این موج، افزایش ابر در بیشتر مناطق و احتمال بارش پراکنده باران در نواحی شمالی، غربی و جنوبی این استان وجود دارد.
وی با بیان اینکه بر اساس نقشه های هواشناسی طی 48 ساعت آینده، جوی به نسبت پایدار در استان اصفهان وجود دارد گفت: آسمان در بیشتر مناطق استان بصورت صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش‌ بینی ‌می ‌شود.
کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با بیان اینکه بارش های ضعیف و پراکنده ای با گذر امواج ناپایدار در این استان پیش بینی می شود گفت: بر اساس پیش بینی های بلند مدت تا اواسط مهر امسال بارش موثری در استان نخواهیم داشت.
وی درباره میزان درجه حرارت هوای استان اصفهان طی 24 ساعت آینده نیز گفت: در این مدت دمای هوا در بیشتر نقاط استان یک تا 2 درجه سانتیگراد افزایش خواهد داشت.
این کارشناس افزود: دمای هوای اصفهان در گرم ترین ساعات روز گذشته به 35 درجه سانتیگراد و امروز ( یکشنبه ) هم در خنک ترین ساعات به 18 درجه سانتیگراد رسید.
علی عسگریان گفت: خوروبیابانک با 38 درجه سانتیگراد به عنوان گرم ترین و بوئین و میاندشت با هشت درجه سانتیگراد به عنوان خنک ترین نقطه استان اصفهان اندازه گیری شده است.
وی برای هوای کلانشهر اصفهان در روز دوشنبه، هوای صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد و برای روز سه شنبه، آسمانی صاف تا قسمتی ابری، به تدریج افزایش ابر و وزش باد پیش بینی کرد.
همچنین به گزارش مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در 24 ساعت منتهی به ساعت 12 ظهر امروز سالم است.
7150 / 2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال