56 طرح کشاورزی شهرضا در سامانه بهین یاب ثبت شد

اصفهان- ایرنا- معاون اداری مالی جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا گفت: 56 طرح کشاورزی این منطقه با اعتبار 179 میلیارد ریال از ابتدای سالجاری تاکنون در سامانه بهین یاب ثبت شده است.

سامانه اینترنتی بهین یاب در دولت یازدهم به منظور حمایت قانونی و ثبت نام واحدهای تولیدی که خود را مستحق اخذ تسهیلات می دانند، راه اندازی شده است.
این سامانه زیر مجموعه وزارت صنعت ، معدن و تجارت است که برای سهولت دریافت تسهیلات بانکی طرح های تولیدی راه اندازی شده و امکان استفاده از آن برای بخش کشاورزی نیز فراهم است.
این سامانه امسال به منظور ثبت نام واحدهای تولیدی کوچک و متوسط متقاضی در بخش کشاورزی نظیر دام ‌و طیور، صنایع تبدیلی و تکمیلی، گلخانه، پرورش آبزیان، صید و صیادی و نهال و بذر در شهرستان شهرضا فعال شده است.
جعفر نادری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : همه این طرح ها به بانک های عامل معرفی و تسهیلات مربوطه را دریافت کرده اند.
وی افزود: این طرح ها شامل 52 طرح در زمینه دام و طیور، 2 طرح درزمینه باغبانی و 2 طرح نیز در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی است.
نادری همچنین از معرفی 16 طرح تسهیلات اشتغال فراگیر با اعتباری بالغ بر 43 میلیارد ریال خبر داد و افزود: 38 طرح نیز در زمینه دامداری ، زراعت و باغبانی با اعتباری بالغ بر 17میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات سرمایه درگردش از منابع داخلی بانک معرفی شده است.
وی گفت : امسال اشتغال 478 نفر در سامانه رصد اشتغال ثبت شده که نشان دهنده انجام تعهد این مدیریت به میزان 110 درصد است.
معاون اداری مالی جهاد کشاورزی شهرضا افزود: امسال همچنین 10 فقره مجوز فعالیت کشاورزی در زمینه کشت زعفران و گل محمدی درشهرضا صادر شد.
نادری افزود: پرونده 30 نفر متقاضی تسهیلات سرمایه درگردش از منابع توسعه ملی با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال ارسال شده که 17میلیارد ریال آن جذب شده است.
وی گفت: در زمینه مشاغل خانگی پرونده 26 طرح با اعتباری بالغ بر 12میلیارد ریال به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان ارسال شد که 2 میلیارد ریال آن تاکنون جذب شده است.
معاون امور اداری مالی جهاد کشاورزی شهرضا برداشت های متفاوت بانک های عامل از دستورالعمل تسهیلات ، نداشتن تضمین روستاییان و مشمول نشدن برخی از رسته های کشاورزی برای دریافت تسهیلات را از مشکلات موجود در زمینه دریافت تسهیلات کشاورزی دراین شهرستان عنوان کرد.
شهرستان شهرضا دارای 28 هزار هکتار اراضی زراعی ، سه هزار 670 هکتار باغ و 38 هکتار باغ است.
این شهرستان با جمعیتی حدود 160هزار نفر در 70 کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.
ت/7144/ 6022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال