نماینده مجلس:

مردم با مصرف بهینه، به مدیریت منابع آب کمک کنند

اصفهان - ایرنا - رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: مردم با صرفه جویی و مصرف بهینه، و بخش صنعت با بهره گیری از پساب فاضلاب به مدیریت منابع آب کمک کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ' سیدناصر موسوی لارگانی ' روز یکشنبه در شورای اداری استان اصفهان که به میزبانی فرمانداری تیران و کرون برگزار شد، افزود: استان اصفهان با مشکل کمبود آب مواجه است و مردم با صرفه جویی در مصرف آب، نقش مهمی در کاهش این مشکلات دارند.
وی بااشاره به اینکه انتقال آب از جنوب ایران به فلات مرکزی در دست مطالعه است، گفت: این طرح می تواند برای انتقال آب دریای عمان و خلیج فارس به اصفهان نیز مورد مطالعه قرار گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان افزود: پیشنهاد مطالعه انتقال آب از جنوب کشور به اصفهان مورد استقبال استاندار این خطه قرار گرفته است و این استقبال ناشی از آینده نگری مدیریت استان است.
وی پرداخت خسارت ' نه کشت ' به کشاورزان استان در شرایط فعلی که اصفهان با خشکسالی مواجه شده است را در بهبود معیشت این قشر مهم دانست و از مدیریت استان خواست همه کشاورزانی که به دلیل خشکسالی دچار مشکل معیشتی شده اند را مورد توجه قرار دهد.
نماینده مردم شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون نیز در این جلسه به دیوان سالاری اداری اشاره کرد و گفت: بروکراسی سخت اداری مانع سرمایه گذاری در استان اصفهان شده است و سرمایه گذاران را از انجام فعالیت اقتصادی در این خطه منصرف می کند.
ابوالفضل ابوترابی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید برخی از قوانین را تسهیل کنند، یادآورشد: تصویب طرح مدیریت جامع شهری و روستایی به این موضوع کمک می کند و موجب می شود تا اختیارات مدیران شهری و روستایی برای فعالیت های اقتصادی و اجتماعی افزایش یابد.
نماینده مردم شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون به ظرفیت گردشگری شهرستان تیران و کرون اشاره کرد و گفت: قلعه تاریخی قمیشلو واقع در منطقه حفاظت شده پناهگاه حیات وحش قمیشلو ظرفیت خوبی برای توسعه گردشگری این منطقه می باشد اما با شرایط سخت اداری روبرو شده است.
فرماندار شهرستان تیران و کرون نیز به پتانسیل ها و چالش های این شهرستان اشاره کرد و گفت: تیران و کرون دارای ظرفیت گردشگری، کشاورزی و صنعتی است و در حال حاضر نزدیک به دو هزار نفر با وجود رکود اقتصادی در شهرک های صنعتی این شهرستان مشغول به فعالیت هستند.
مجید حججی افزود: کشاورزی شهرستان تیران و کرون با تغییر الگوی کشت در حال حاضر رتبه اول راه اندازی گلخانه های صنعتی استان اصفهان را به خود اختصاص داده و در زمینه کاشت گیاهان دارویی به موفقیت های بزرگی دست یافته است.
وی موقعیت جغرافیایی این شهرستان را از ظرفیت های این منطقه دانست و تصریح کرد: سالیانه 30 میلیون تردد در جاده های این شهرستان انجام می شود که بیش از سه میلیون تردد آن در حوزه جا به جایی بار و ما بقی مسافر و گردشگر هستند.
فرماندار تیران و کرون ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال بیش از هفت میلیون تردد در جاده های این شهرستان انجام شده که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل 11 درصد رشد داشته است.
وی خواستار حمایت از طرح های راهداری این شهرستان شد و گفت: احداث هشت زیر گذر، آسفالت جاده ها و همچنین رفع مشکل جاده تیران به سامان از مهمترین پروژه های راهداری این شهرستان می باشد که نیازمند اعتبار است.
حججی تسهیل در شرایط سرمایه گذاری در شهرستان تیران و کرون را خواستار شد و گفت: مدیریت استان اصفهان در اجرای پروژه های اقتصادی این شهرستان با سرمایه گذاران همکاری کند تا اینکه شرایط تسهیل شود.
شورای اداری استان اصفهان روز یکشنبه به ریاست استاندار و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در فرمانداری شهرستان تیران و کرون برگزار شد.
شهرستان تیران و کرون با بیش از 71 هزار نفر در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
7131 / 2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال