هفت طرح آموزشی در آران و بیدگل به بهره برداری رسید

کاشان- ایرنا- هفت طرح آموزشی، ورزشی و اداری آران و بیدگل در آئینی با حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، رئیس اداره آموزش و پرورش آران و بیدگل روز شنبه در حاشیه این آئین به خبرنگاران گفت: طرح ها شامل مدرسه های زنده یاد ارباب رحیم هاشمی، امام رضا (ع)، زنده یاد حاج محمد تقی عظیمی، سالن های ورزشی اسماعیلیان، حاجیه خانم تبارک، نمازخانه مدرسه آیت الله کاشانی و سالن اداری و همایش آموزش و پرورش است.
محمد معدندار افزود: برای تکمیل این هفت طرح نزدیک به 120 میلیارد ریال اختصاص یافت که 60 درصد آن از سوی دولت و 40 درصد نیز با مشارکت نیکوکاران آران و بیدگل تامین شده است.
وی بیان کرد: 27 کلاس درس، 2 باب سالن ورزشی، یک نمازخانه و یک سالن اداری با بهره برداری از این طرح ها به مجموعه آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل اضافه شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش آران و بیدگل اضافه کرد: پیش تر نزدیک به 25 درصد از مدرسه های این شهرستان در 2 نوبت فعالیت می کردند که با بهره برداری از طرح های جدید، این میزان به 16 درصد کاهش یافت.
او عنوان کرد: هفت طرح آموزشی دیگر شامل تعدادی مدرسه برکت و سالن های ورزشی نیز در شهرستان آران و بیدگل در دست ساخت است که بر اساس پیش بینی ها تا پایان مهر امسال تکمیل خواهد شد.
به گفته معدندار، نزدیک به 19 هزار نفر دانش آموز در 120 واحد آموزشی شهرستان آران و بیدگل تحصیل می کنند.
شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله 6 کیلومتری کاشان و 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
7472/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال