با ارائه 5 مجوز،

درگاه سرمایه گذاری اصفهان کلید خورد

اصفهان-ایرنا- درگاه سرمایه گذاری اینترنتی استان اصفهان امروز جمعه با ارائه 5 مجوز سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی، تولیدی و گردشگری در اصفهان کار خود را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، این 5 طرح شامل طرح تولید پارچه چادر مشکی در ورزنه در شرق اصفهان و دهق، تولید کره در برخوار، ایجاد گذرگاه شرق اصفهان و ایجاد مجتمع بین راهی کاشان ونطنز است که طی مراسمی با حضور محسن مهرعلیزاده استاندار به سرمایه گذاران متقاضی بخش خصوصی اعطا شد.
از طریق این درگاه که در نوع خود نخستین درگاه سرمایه گذاری اینترنتی کشور محسوب می شود، در اقدامی نوین، مجوزهای لازم جهت راه اندازی واحدهای تولیدی در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است.
در این درگاه سرمایه گذاری که سه شنبه هفته گذشته با حضوراسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری رونمایی شد، در مجموع هم اکنون 100مجوز در زمینه های اقتصادی، عمرانی و فرهنگی صادر و آماده عرضه به سرمایه گذاران است.
کار مطالعات، توجیه اقتصادی و نیازسنجی های منطقه ای و ملی این طرح ها انجام شد، زمان صدور مجوزها به صفر رسیده و متقاضیان سرمایه گذاری بدون فوت وقت و گذراندان مراحل مختلف، بدون مراجعه حضوری می توانند از طریق این درگاه نسبت به سرمایه گذاری در طرح مورد نظر خود اقدام کنند .
این درگاه اینترنتی به منظور تسهیل امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی، پوشش حمایتی ویژه، تسهیل و پیگیری امور اداری مربوط به فعالان اقتصادی از طریق دستگاه های اجرایی، تشکیل جلسات ارتباطی موثر میان شرکت های داخلی و خارجی فعال در عرصه تولید و صادرات راه اندازی شده است.
برقراری ارتباط سریع، آسان، مطمئن وموثر میان مسئولان استان و فعالان اقتصادی داخلی و خارجی از دیگر اهداف این درگاه عنوان شده است .
تمام مجوزها عرضه شده در درگاه سرمایه گذاری استان اصفهان بی نام و از زوایای مختلف، بررسی و توسط مدیریت استان اخذ شده لذا زمان صدور مجوز و ارائه تسهیلات لازم برای متقاضیان سرمایه گذاری به صفر رسیده است.
محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان روز جمعه در نشست با سرمایه گذاران استان و آغاز بکار این درگاه گفت: این طرح در راستای تولید و اشتغال پس ازپنج ماه برنامه ریزی و مطا لعه و تدوین شده و هدف اصلی آن برطرف کردن موانع سخت بروکراسی به عنوان مهمترین چالش توسعه این استان استان است.
وی با تاکید بر نقش و اهمیت این برنامه راهبردی در افزایش تولید و اشتغال و تحول اقتصادی گفت: این تحول در استان اصفهان می تواند به عنوان یک الگو در کشور معرفی شود.
وی با بیان اینکه باید اعتیاد به نفت را از بین ببریم و متحول شویم گفت: با استفاده از توانمندی ها، استعداد جوانان علاقمند و باهوش باید از فکر و ایده هایمان بهره ببریم.
همچنین در این نشست محمد علی شجاعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان گفت: درگاه سرمایه گذاری استانداری اصفهان با هدف ایجاد هماهنگی و وفاق و هم افزایی بین نهادهای مختلف اقتصادی و ایجاد فضای مناسب جهت سرمایه گذازی داخلی و خارجی در پروژه های توسعه استان شکل گرفته است.
به گفته او در طرح درگاه سرمایه گذاری استان کلیه مسیرهای اخذ استعلام ها و مجوزهای اداری را به نیابت از سرمایه گذاران طی می شود و اطلاعات مربوطه به صورت شفاف در اختیار همه سرمایه گذاران قرار خواهد داد.
وی گفت: در این زمینه تلاش خواهد شد سرمایه گذاران با حداکثر سهولت، امکان دسترسی به اطلاعات پروژه ها دسترسی داشته باشند و با کمترین زمان به تناسب توانایی ها مالی خود در آنها سرمایه گذاری کنند و پروژه را به سرعت به بهره برداری برسانند.
به گزارش ایرنا، نخستین درگاه سرمایه گذاری کشور سه شنبه هفته گذشته با حضوراسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری رونمایی شد.
در این درگاه، طرح های پیشنهادی استان اصفهان برای سرمایه گذاری مشخص شده است و با مراجعه به آن می توان جهت مشارکت در اجرای این طرح ها اقدام کرد.
سرمایه گذاران با استفاده از این درگاه نیازی به مراجعه حضوری ندارند و مجوزهای سرمایه گذاری در این درگاه بصورت بی نام صادر می شود.
گ/8114 / 1339

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال