کولرهای گازی بی کیفیت مصرف برق کاشان را 15 درصد افزایش داد

کاشان- ایرنا- مدیر امور برق شهرستان کاشان گفت: بهره گیری از کولرهای گازی بی کیفیت میزان مصرف برق این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون را نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش داده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا عرب بیگی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: شهروندان باید هنگام خرید به کم مصرف و گرمسیری بودن کولر گازی و همچنین اینورتر دار بودن آن از نوع t3 دقت لازم را داشته باشند.
وی بدون اشاره به میزان مصرف برق در شهرستان کاشان، بیان کرد: علت اصلی خاموشی ها مصرف زیاد برق است که شهروندان باید آن را مدیریت کنند.
مدیر امور برق شهرستان کاشان با تقدیر از مردم که مدیریت صرفه جویی در مصرف برق را در دستور کار قرار داده اند، تصریح کرد: عده ای از مردم نیز این مهم را رعایت نمی کنند و صرفه جویی نتوانسته عامل جایگزینی برای کمبود برق باشد به همین علت خاموشی های اضطراری ناشی از اضافه مصرف برای تامین انرژی اعمال می شود.
وی تصریح کرد: باتوجه به شرایط موجود در سدهای آبی کشور، هر سال نزدیک 9 هزار مگاوات از نیاز کشور در اوج مصرف از نیروگاه های آبی تامین می شود.
عرب بیگی با اشاره به کمبود شدید منابع آب پشت سدها، تصریح کرد: امسال امکان به کارگیری درصد زیادی از نیروگاه های آبی کشور وجود ندارد و افزون بر آن نیروگاه های سیکل ترکیبی نیز که برای خنک کنندگی احتیاج به آب دارند، بعضا از مدار تولید خارج شده اند.
وی یکی از راه های مهم صرفه جویی را مدیریت استفاده از انرژی برق دانست و تاکید کرد: مردم باید ساعت استفاده از انرژی خود را تنظیم کنند.
مدیر امور برق شهرستان کاشان همچنین تنها راه کم کردن خاموشی ها را مصرف صحیح انرژی برق دانست و از مردم خواست تا با خودداری از استفاده از ماشین لباسشویی، اتو، جارو برقی و روشنایی در ساعت های اوج مصرف از خاموشی ها جلوگیری کنند.
بیش از 180 هزار مشترک برق در شهرستان کاشان وجود دارد که حدود 2 هزار مشترک آن صنعتی و بقیه مسکونی و تجاری هستند.
6136 / 2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال