استاندار اصفهان:

مقابله با قاچاق کالا نباید به مزاحمت برای مردم تبدیل شود

اصفهان – ایرنا – استاندار اصفهان گفت: موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز نباید به مزاحمت برای فروشندگان و مردم تبدیل شود، زیرا شرایط اقتصاد کنونی به گونه ای است که باید تا حد ممکن با مردم با ملایمت رفتار کرد.

به گزارش ایرنا، محسن مهرعلیزاده روز چهارشنبه در کمیسیون برنامه ریزی و نظارت بر کالا و ارز استان اصفهان افزود: مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید با محوریت برخورد با قاچاقچی های اصلی انجام شود و در این راستا نباید با فروشندگان خرد و مغازه داران برخورد جدی شود.
وی ادامه داد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید بیشتر بر مبنای فعالیت های اطلاعاتی و برخورد با قاچاقچیان در گلوگاه های اصلی این موضوع باشد ؛ شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که مردم به اندازه کافی مشکل دارند و نباید بر مشکلات آنها افزود.
مهرعلیزاده با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز نباید مانند زیرسئوال بردن مردم باشد گفت: انجام کار بصورت ستادی و با برنامه ریزی دقیق برمبنای اطلاعات درست باید مبنای اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز باشد.
وی همچنین محدودیت های ارزی در نظر گرفته شده از سوی دولت را راهکاری مناسب برای کاهش واردات اجناس قاچاق دانست و افزود: این محدودیت ها همچنین باعث می شود که بیشتر به کالاهای داخلی بها دهیم و در زمینه تولید کشور بیشتر به خودکفایی برسیم.
استاندار اصفهان سرعت بخشیدن به رسیدگی به قاچاق کالا و ارز را از الزامات مبارزه با قاچاق کالا عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد بانک اطلاعاتی نیز از جمله مواردی است که در این راستا در مبارزه صحیح با قاچاق کالا، یاری رسان خواهد بود.
مهرعلیزاده همچنین تاکید کرد که شناسایی اقلام قاچاق و سنجش میزان واردات آن به کشور و استان نیز باید بصورت دقیق انجام شود.
استاندار اصفهان در ادامه امحای حجم زیادی از کالاها و اجناس قاچاق را نادرست خواند و گفت: وقتی چند صد تن کالای قاچاق امحا می شود یعنی بخش های مختلف اداری و سازمانی در کار خود کوتاهی کرده اند و این اقدام در شرایطی که وضعیت بازار نامطلوب و شرایط اقتصادی در نوسان است است از لحاظ شرعی و انسانی صحیح نیست.
کمیسیون برنامه ریزی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز به ریاست استاندار اصفهان و با حضور مسئولان مختلف دستگاه ها و ادارات مربتط با این عرصه روز چهارشنبه در سالن اجتماعات استانداری اصفهان برگزار شد.
ت/6994/6020

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال