کمپ بازی سازی رایانه ای در دانشگاه اصفهان برگزار می شود

اصفهان- ایرنا- کمپ تابستانی بازی سازی در حوزه بازی های رایانه ای تیر و مرداد امسال در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.

رئیس مرکز تخصصی بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه اصفهان روز شنبه به ایرنا گفت: این کمپ تابستانی با هدف آموزش، تیم سازی و جذب سرمایه در حوزه بازی های رایانه ای و با حضور دانش آموزان و دانشجویان علاقه مند به این صنعت، 23 تیر تا آخر مرداد امسال در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
جواد راستی افزود: هدف اصلی ما از برگزاری این کمپ، تشکیل تیم های دانش آموزی یا دانشجویی حرفه ای در زمینه بازی سازی رایانه ای و ایجاد فرصت های کسب و کار و جذب سرمایه برای آنهاست.
وی گفت: دوره های آموزشی موتور بازی سازی، طراحی، درآمد سازی، طراحی هنری 2 بعدی و سه بعدی و پویانمایی ( انیمیشن ) در این کمپ به مدت 90 ساعت ارائه می شود.
راستی اضافه کرد: علاوه بر دوره های آموزشی، 30 ساعت کار تیمی زیر نظر استادان مجرب و باسابقه در حوزه‌ بازی ‌سازی انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: تیم‌های برتر در این کمپ تابستانی به ‌منظور حضور در مرکز تخصصی بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه اصفهان و جذب سرمایه ارزیابی می‌ شوند.
وی درباره فعالیت مرکز تخصصی بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه اصفهان نیز توضیح داد: در زمان حاضر 10 تیم بازی سازی در این مرکز حضور دارند که نتایج کار آنها به صورت محصولات تجاری عرضه می شود.
راستی با اشاره به انجام پنج طرح پژوهشی در زمینه های مرتبط با بازی های رایانه ای به ویژه واقعیت مجازی در این مرکز، افزود: پنج طرح پژوهشی دیگر نیز در دست اجراست.
مرکز تخصصی بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه اصفهان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تابستان 95 در این دانشگاه راه‌اندازی شد.
سه هسته اصلی شامل 'آموزش و توانمندسازی'، 'فناوری، تولید و تحلیل محتوا' و ' کارآفرینی و توسعه کسب و کار اجتماعی' در این مرکز فعالیت دارد.
بازی‌های رایانه‌ای، هنر هشتم دنیای امروز است که با بهره‌گیری از عناصر روانشناسی، جامعه ‌شناسی، هنری و فنی به‌عنوان یک رسانه - صنعت - هنر جایگاه خود را تثبیت کرده و در جایگاه رسانه‌ای مؤثر، فراگیر و صنعتی ثروت‌آفرین و سودآور قرار گرفته است.
بر اساس آمار منتشر شده، میزان فروش بازی های رایانه ای در کشور در سال 2015 حدود 180 میلیون دلار بوده که 96 درصد آن، سهم بازی های خارجی بوده است.
ت/3011 / 6022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال