طرح ناحیه بندی در دانشگاه های آزاد استان اصفهان اجرا می شود

اصفهان- ایرنا- رییس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد استان اصفهان از اجرای طرح ناحیه بندی و قطب بندی در مراکز و واحدهای دانشگاه های آزاد این استان خبر داد.

پیام نجفی دو شنبه در گفتگو با ایرنا بیان کرد: این طرح با هدف هم افزایی میان مراکز و واحدهای دانشگاهی در جهت تقویت ظرفیت ها و توانایی های آنها، بومی سازی رشته ها و معرفی ماموریت های جدید برای آنها بمنظور تربیت نیروهای انسانی در هر منطقه در رسته های شغلی مورد نیاز در سال جاری اجرا می شود.
نجفی گفت: با اجرای طرح ناحیه بندی و قطب بندی، ظرفیت ها و توانایی های خاص هر دانشگاه شناسایی شده و بر اساس آن، ماموریت های جدید برای واحدها و مراکز دانشگاهی در جهت تقویت ظرفیت ها، بومی سازی رشته های تحصیلی و رفع نقاط ضعف، تعریف می شود.
رییس دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد استان اصفهان افزود: در این طرح، اگر واحدی به عنوان قطب معرفی شود در این رشته به واحدهای مجاور خود خدمات مورد نیاز آموزشی و پژوهشی را ارائه می کند.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح از استان اصفهان شروع می شود، تصریح کرد: تا کنون پنج ناحیه شرق، غرب، شمال، جنوب و مرکزی برای واحدها و مراکز دانشگاه های آزاد استان پیشنهاد شده که در حال بررسی و ساختارسازی جهت اجرای گام به گام است.
نجفی تاکید کرد که اجرای این طرح به معنای حذف واحدها یا مراکز دانشگاهی نیست بلکه اجرای این طرح از موازی کاری جلوگیری می کند.
استان اصفهان دارای 28 مرکز و واحد دانشگاه آزاد اسلامی با حدود 88 هزار دانشجو است که دو دانشگاه آزاد اصفهان ( خوراسگان) و نجف آباد به عنوان دانشگاه های جامع آزاد کشور بشمار می آیند.
ت/3011 / 1339

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال