امام جمعه اصفهان:

کشاورزان باید راه خود را از فتنه گران جدا کنند

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: برخی گروه ها که آب را بهانه کرده و تظاهرات می کنند با توجه به شعارهایشان چنین به نظر می رسد که فتنه گرند، لذا کشاورزان باید راه خود را از این گروه ها جدا کنند.

به گزارش ایرنا،آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های این هفته نماز جمعه اصفهان افزود: بعید است که فرد متدین، مومن و مسلمانی کار غیر ممکنی را طلب کند لذا تجمعات پی در پی و برخی شعارها نشان می دهد که افرادی مغرض با سوء استفاده از این تجمعات به دنبال فتنه و آشوب هستند.
وی افزود: پیش از این کمک های نقدی به کشاورزان پرداخت شد و مسئولان با انتقال آب ، پیگیری پروژه سد و تونل کوهرنگ و موارد دیگر پیگیر حل مشکل هستند که زمانبر است در حالی که آب به اندازه کافی نیست و حتی برای تامین آب شرب نیز امکان دارد در تابستان با مشکل مواجه شده و مجبور به سهمیه بندی شویم.
آیت الله طباطبایی نژاد افزود: طلب آب برای کشاورزی در شرایط موجود کاری غیر ممکن و خواسته غیر معقولی است.
وی تاکید کرد : به عنوان کسی که همواره طرفدار کشاورزان و‌حق و حقوقشان بودم از امروز اعلام می کنم که دیگر به آنها حق نمی دهم.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در بخش دیگری از خطبه های امروز نماز جمعه به مسائل تربیتی پرداخت و گفت : تربیت دینی فرزندان یک اصل برای والدین بویژه پدران است.
وی افزود: اما هر کسی که می خواهد دیگری را ادب و تربیت کند باید اول از خود شروع کرده و با رفتار، سیره و عمل خود دیگری را جذب و راهنمایی کند.
آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: هر کسی که ولایت، سرپرستی و رهبری گروهی را بر عهده می گیرد مانند پدر خانواده یا مسئولان ، باید برای هدایت زیر دستان خود از تربیت و اصلاح خود شروع کنند.
امام جمعه اصفهان با انتقاد از برخی افراد که به بهانه روشنگری و انتقاد اقدام به غیبت کردن در مورد برخی مسئولان می کنند، گفت: اگر کسی بر گفته ها و عملکرد من نقدی دارد باید به طور مستقیم با خود من مطرح کند در غیر این صورت غیبت کرده که از گناهان کبیره بشمار می رود.
وی افزود: بردن آبروی برادر دینی به اسم انتقاد از او کار صحیحی نیست و حرام شرعی است حتی اگر حقیقت و واقعیت را بیان کرده باشد.
وی اضافه کرد: این افراد با ادعای ولایت و انجام اقدامی آتش به اختیار، غیبت کرده و می گویند قصدشان روشنگری و انتقاد است در حالیکه افشای اسرار دیگران و آبروریزی هرگز در گفته های ولایت فقیه نبوده و مذموم شمرده می شود.
آیت الله طباطبایی گفت: در مطبوعات و رسانه های نیز نباید انتقادات را بصورت مغرضانه انتشار داد و به آبروی افراد لطمه زد بلکه نقد و انتقاد باید منصفانه ،سازنده و با نیت خیر باشد .
ت/ 7153 / 6022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال