سال 1396؛

50 شکارچی متخلف در کاشان دستگیر شدند

کاشان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان از شناسایی و دستگیری 50 نفر از شکارچیان متخلف در سال 1396 به همراه ادوات شکار خبر داد.

به گزارش ایرنا، حسین خادمی یکشنبه به خبرنگاران کاشان گفت: افزون بر کشف تعدادی زیادی ادوات شکار و صید، هفت قبضه اسلحه غیرمجاز و 10 قبضه اسلحه مجاز نیز سال گذشته از متخلفان کشف و توقیف شده است.
وی افزود: 33 پرونده تخلف های مربوط به شکار و صید در سال 1396 به مراجع قضایی فرستاده شد که هم اکنون 16 مورد در جریان است، هشت مورد به محکومیت و 6 مورد نیز به برائت رسید.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان در ادامه به پایش زیست محیطی 514 واحد صنعتی در این شهرستان اشاره و بیان کرد: 32 مورد نمونه برداری و آزمایش در آزمایشگاه های این اداره انجام و در نهایت برای 189 واحد نیز در زمینه های گوناگون اخطار صادر شد.
او اضافه کرد: پرونده 16 واحد صنعتی آلاینده نیز سال گذشته به مراجع قضایی فرستاده شد که شماری از آنها محکوم شدند.
خادمی با اشاره به 23 مورد پایش شبانه گفت: 6 واحد با توجه به برطرف کردن مشکلات زیست محیطی و رعایت ضوابط سال گذشته از فهرست صنایع آلاینده خارج شدند.
وی ادامه داد: 12 هزار نفر دانش آموز نیز در 160 باب مدرسه ابتدایی و متوسطه شهرستان کاشان در راستای ترویج فرهنگ زیست محیطی آموزش دیدند.
نزدیک به یک هزار و 200 واحد صنعتی کوچک و بزرگ و 80 معدن در شهرستان کاشان وجود دارد.
کاشان با برخورداری از یک منطقه حفاظت شده (قمصر و برزک) در فاصله 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
6136/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال