در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری؛

دو نوجوان براثر انفجار ترقه در اصفهان مصدوم شدند

اصفهان- ایرنا- دو نوجوان 13 و 15 ساله براثر انفجار مواد منفجره ( ترقه ) در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در اصفهان از ناحیه صورت و دست مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در حادثه ای که ساعت 14 و 9 دقیقه امروز در خیابان آتشگاه اصفهان رخ داد یک پسر نوجوان 13ساله به دلیل انفجار ترقه از ناحیه دست و صورت دچار سوختگی درجه یک شد.
دکتر غفور راستین افزود: این مصدوم 13 ساله توسط واحد امدادی اورژانس 115 به بیمارستان سوانح و سوختگی امام موسی کاظم (ع) منتقل شد.
وی همچنین افزود: در حادثه دیگری که ساعت 16 امروز بر اثر انفجار ترقه در خیابان شهیدان غربی اصفهان اتفاق افتاد، یک نوجوان 15 ساله دچار سوختگی درجه دو در ناحیه دست راست شد که برای درمان به بیمارستان الزهرا (س) این شهر انتقال یافت.
راستین ادامه داد: در شب آخرین چهارشنبه سال گذشته ( 1395) واحدهای امدادی اورژانس پیش ‌بیمارستانی استان اصفهان به 15 مصدوم ناشی از انفجار مواد محترقه امدادرسانی کردند.
وی با بیان اینکه همه این مصدومان مرد بودند، افزود: 12 نفر از این افراد پس از دریافت خدمات درمانی فوریت‌ های پزشکی به بیمارستان انتقال یافتند و سه نفر توسط تکنسین ‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی در محل حادثه درمان شدند.
او تصریح کرد: از مجموع این مصدومان، 11 نفر دچار سوختگی، 2 نفر بریدگی عضو و 2 نفر دچار سایر آسیب‌ ها شدند.
مدیرحوادث و فوریت ‌های پزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در کل این ماموریت‌ها، 2 مورد آسیب در ناحیه چشم، چهار مورد صورت، سه مورد پا، چهار مورد آسیبِ دست، یک مورد در ناحیه سر، یک مورد در ناحیه گردن و یک مورد در ناحیه تنه گزارش شده است.
وی با بیان اینکه 11 مورد از این حوادث بر اثر انفجار ترقه و چهار مورد سایر مواد محترقه بود، ادامه داد: سال گذشته 2 نفر از مصدومان چهارشنبه سوری در رده سنی پنج تا 10 سال، 9 نفر 10 تا 20 سال و چهار نفر 20 تا 30 سال بودند.
به گزارش ایرنا به نقل ازمعاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حوادث چهارشنبه آخر سال گذشته ( 1395) در این استان 113 مصدوم و یک کشته برجا گذاشت.
آمارها نشان می‌دهد اکثر قربانیان چهارشنبه‌ سوری کودک و نوجوان هستند و کنترل و مراقبت والدین در مورد فرزندان می‌‌ تواند آمار آسیب دیدگان مرتبط با حوادث چهارشنبه سوری را به طور قابل توجهی کاهش دهد.
گ/7135 / 2093

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال