شهردار ادعای پلمب شهر زیرزمینی نوش آباد را رد کرد

کاشان- ایرنا- شهردار نوش آباد با رد شایعه انتشار یافته در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که شهر زیرزمینی 'اویی' تعطیل نشده و درهای این اثر تاریخی واقع در شهرستان آران و بیدگل همچنان به روی علاقه مندان باز است.

محمود اشرفی روز سه شنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: آب انبار توده که ورودیه شماره 2 شهر زیرزمینی محسوب می شود، روز گذشته پلمب شده اما کماکان ورود و خروج گردشگران در ورودیه 2 از طریق درب خروجی ادامه دارد.
وی افزود: روز گذشته به علت اختلاف پیش آمده بین اداره اوقاف و شهرداری در مورد به تاخیر افتادن اجاره بهای آب انبار چاله سی و توده، آب انبار دوم پلمپ شد.
شهردار نوش آباد بیان کرد: پلمب صورت گرفته وقفه ای در ورود و خروج مسافران داخلی و گردشگران خارجی ایجاد نکرده و شهر زیرزمینی همچنان آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی می باشد و مشکل هم در حال برطرف شدن است.
به گفته او، هم اکنون ورود و خروج به شهر زیرزمینی اویی نوش آباد از این 2 آب انبار صورت می گیرد که در سال های گذشته به مالکیت اداره اوقاف و امور خیریه درآمد.
به گزارش ایرنا، روز گذشته مطلبی با عنوان پلمب و تعطیلی شهر زیرزمینی اویی در برخی شبکه های اجتماعی انتشار یافته بود.
شهر زیرزمینی نوش آباد از بزرگترین سازه های ساخته بشری است که در سال 1383 کشف شد و در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسید.
اویی سه طبقه، به طور کامل دست ساز و بزرگترین شهر زیرزمینی دستکند جهان می باشد که پیشینه آن به دوره ساسانیان بازمی گردد.
این اثر از جمله مقصدهای گردشگری شهر تاریخی نوش آباد می باشد که در سه کیلومتری مرکز شهرستان آران و بیدگل واقع است.
شهرستان آران و بیدگل با برخورداری از ۵۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده و 132 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی ثبت شده در فهرست آثار ملی در فاصله 215 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
7472/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال