هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

جولان دلالان در بازار سیاه سفرهای نوروزی

روزنامه زاینده رود امروز سه شنبه 22 اسفند در مطلبی با عنوان وقتی قیمت بلیت سفرهای داخلی و خارجی تفاوت چندانی ندارد به موضوع جولان دلالان در بازار سیاه مسافرت های نوروزی پرداخت.

به گزارش ایرنا، این روزنامه نوشت : به زودی تعطیلات طولانی عید فرا می رسد و به دنبال آن بازار تورهای نوروزی داغ می‌شود و مردمی که تلاش می کنند برای تعطیلات نوروز سفری داخلی را انتخاب کنند، در کمال تعجب با واقعیتی روبرو می‌شوند که انتظار آن را ندارند؛ قیمت تورهای داخلی همانند تورهای خارجی گران است.
این روزنامه در ادامه آورده است: شمارش معکوس برای شروع سفرهای نوروزی سال 95 آغاز شده است و عده زیادی از شهروندان پیش خرید بلیت‌های سفری خود را انجام داده‌اند. این روزها قیمت سفرهای داخلی نیز چندان تفاوتی با سفرهای خارجی ندارد و در برخی از مواقع نیز شاهد گرانی یکباره بلیت ها حتی در پایانه های مسافربری هستیم؛ اگر مجبور شوید به یک سفر غیرمنتظره بروید، بدون شک با بازار پر رونق دلالان روبرو خواهید شد؛ بازاری که با آگاهی کامل از قیمت ها، مجبور به خرید یک بلیت چندین برابر قیمت واقعی آن خواهید شد. فعالیت دلالان حتی در روزهای تعطیل هم ادامه دارد؛ دلالانی که اقتصاد را با خود همراه کرده اند. هرسال با نزدیک شدن به عید نوروز و افزایش حجم مسافرت‌های داخلی و خارجی، شاهد جولان و سوءاستفاده برخی افراد در فروش قیمت تور و بلیت‌های هواپیمایی هستیم. کنترل افزایش قیمت بلیت‌ها در زمان پیک سفر، یکی از دغدغه‌های مشترک مسئولان و مردم است.
چند سالی است که علاوه بر بازارهای سیاه گذشته، افراد سودجوی جدیدی از طریق تلگرام اقدام به فروش بلیت با قیمتی بالاتر از استاندارد آژانس‌های هواپیمایی می‌کنند که این مسئله باید با نظارت و کنترل بیشتر مسئولان پایان یابد. اما امسال مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان، با اشاره به طرح‌های این سازمان در آستانه سال نو و حضور مسافران نوروزی در اصفهان می گوید: برای مقابله با فعالیت دلالان بلیت و جارچیان در آستانه سال نو در پایانه‌های اصفهان تدابیر لازم اندیشیده شده است. طرح‌های سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری اصفهان طی روزهای پایانی سال و آغاز سال نو، با امنیت اجتماعی، نوسازی، زیباسازی و توسعه خدمات مرتبط است.
عباس محبوبی با بیان اینکه روزانه بیش از 50 هزار مسافر و در ایام نوروز بیش از 70 هزار مسافر از پایانه‌های پنجگانه شهر اصفهان تردد می‌کنند، گفت: از تاریخ 25 اسفند تا 15 فروردین 97 با توجه به افزایش ترددها و همچنین حضور مسافران نوروزی در اصفهان، فعالیت پایانه‌های پنجگانه 24ساعته می‌شود و این درحالی است که در ایام عادی سال فعالیت این پایانه‌ها از ساعت 4 تا 2 بامداد است. وی با اشاره به آمار تردد روزانه مسافران در پایانه‌های اصفهان گفت: 17 هزار مسافر در پایانه کاوه، 13 هزار مسافر در پایانه صفه، 13 هزار مسافر در پایانه زاینده ‌رود و 3 هزار مسافر در پایانه مسافربری جی و 4هزار مسافر در پایانه صمدیه رفت و آمد می‌کنند. این حجم از ترددها بدون شک ایجاب می کند که تمهیدات لازم برای ساماندهی و نظارت بر نحوه عملکرد پایانه ها به صورت ویژه در نظر گرفته شود.
ت/8114/ 6022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال