نیمه نخست 1397؛

70 خانه ورزش روستایی در استان اصفهان به بهره برداری می رسد

کاشان- ایرنا- رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان اصفهان از تکمیل طرح ساخت و تجهیز 70 خانه ورزش روستایی در نیمه نخست سال 1397 خبر داد.

به گزارش ایرنا، مهدی اسدی دوشنبه در حاشیه افتتاح 15 خانه ورزش روستایی در شهرستان کاشان به خبرنگاران گفت: 150 تا 170 میلیون ریال برای راه اندازی هر یک از این خانه های ورزش هزینه می شود و تا کنون 60 درصد اعتبارها با پیگیری ها برای ساخت و تجهیز این خانه های ورزشی محقق شده است.
وی به وجود 167 خانه ورزش روستایی فعال اشاره کرد و افزود: اصفهان دارای بالاترین خانه های ورزش روستایی در مقایسه با سایر استان هاست اما همچنان هزار و 300 خانه ورزش روستایی دیگر نیاز داریم.
رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی اصفهان با اشاره به راه اندازی شدن 60 خانه ورزش روستایی در این استان بیان کرد: بیش از 10 میلیارد ریال امسال در مجموع از وزارت ورزش و جوانان، دهیاری ها و سایر منابع برای ساخت و تجهیز این خانه های ورزشی هزینه شد.
او اضافه کرد: بر اساس تفاهم نامه سه جانبه ای آماده سازی خانه های ورزش در مکانی با زیربنای بین 70 تا 150 مترمربع از سوی دهیاری ها صورت می گیرد و تجهیز وسائل بازی و ورزشی مورد نیاز مانند تاتمی، فوتبال دستی، میز پینگ پنگ و شطرنج بر عهده هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی می باشد.
15 خانه ورزش روستایی شهرستان کاشان امروز در آئینی با حضور جمعی از مسئولان استان اصفهان و این شهرستان به بهره برداری رسید.
خانه های ورزش روستایی افتتاح شده در غیاث آباد، چنار، برزآباد، کمال الملک، قه، راوند، استرک، حسن آباد، بخشدار مرکزی، مشکات، دره، کامو و چوگان، ازوار، مرق و جوشقان قالی واقع هستند.
به گفته اسدی، نزدیک به 200 بازی بومی محلی در استان اصفهان تا کنون برای ثبت معرفی و بازی های هفت سنگ، لی لی (خونه به خونه) و دال پلان به ثبت رسیده است.
6136/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال