800 نفر همیار طبیعت در آران و بیدگل فعال هستند

کاشان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از همکاری و فعالیت 800 نفر به عنوان همیار طبیعت در این شهرستان خبر داد.

رضا شفیعی شامگاه شنبه در حاشیه آئین نهالکاری در جاده آران و بیدگل به گرمسار از سوی دانش آموزان به خبرنگار ایرنا گفت: حفاظت از عرصه‌های طبیعی و ملی بدون مشارکت مردم غیر ممکن است و از این رو افراد علاقه مند و دوستداران منابع‌ طبیعی به طور داوطلبانه در قالب طرح همیاران طبیعت سازماندهی می‌شوند.
وی افزود: سطح دانش دواطلبان بر اساس آموزش‌های لازم افزایش یافته و به عنوان همیار دانش‌آموز، همیار مروج و همیار محافظ طبیعت به طور افتخاری با منابع طبیعی همکاری می کنند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل بیان کرد: هم اکنون نزدیک به 50 درصد از همیاران طبیعت در این شهرستان دانش آموزان هستند که می توانند نقش مهمی در فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست ایفا کنند.
او در ادامه به کاهش 50 درصدی قاچاق چوب در آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: 31 مورد پرونده در زمینه قطع درختان در این شهرستان از ابتدای سال جاری تا کنون تشکیل شده است.
شفیعی اضافه کرد: 25 نفر در ارتباط با این پرونده ها دستگیر شدند که پرونده آنها برای رسیدگی به دادگاه فرستاده و 15 دستگاه وسیله نقلیه نیز توقیف شد.
وی همچنین به توزیع چهار هزار اصله نهال رایگان به مناسبت هفته منابع طبیعی در شهرستان آران و بیدگل اشاره و عنوان کرد: نهال های کاج، زیتون تلخ، سنجد، توت و اکالیپتوس به صورت رایگان بین مردم و شهرداری ها توزیع می شود.
15 تا 22 اسفند ماه هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.
به گفته او، شهرستان آران و بیدگل با 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ نزدیک به 40 درصد از تاغزارهای استان اصفهان را دارد.
این شهرستان با جمعیت افزون بر 103 هزار نفر در فاصله 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع می باشد.
7472/8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال