مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان:

تخصیص مدی کوپتر به اصفهان منوط به ایجاد جایگاه اختصاصی است

اصفهان-ایرنا- مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان گفت: تخصیص مدی کوپتر (بالگرد اورژانس هوایی اختصاصی پزشکی) به اصفهان منوط به ایجاد جایگاه اختصاصی برای نشست و برخاست این بالگردهاست.

غفور راستین روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وزارت بهداشت برای تخصیص 2 فروند مدی کوپتر برای تسهیل در انتقال مصدومان به استان اصفهان موافقت کرده است اما تا زمانیکه جایگاه (پد) مخصوص این بالگردها ایجاد نشود، بالگردها به اصفهان نمی رسد.
وی با بیان اینکه مکان یابی جایگاه مخصوص مدی کوپترها در محدوده ورودی شمالی کلانشهر اصفهان انجام شده است، اظهار کرد: این جایگاه برای ایجاد فضا و سوله مخصوص بالگرد به حمایت خیران نیاز دارد.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه این مکان برای سه بالگرد مدی کوپتر پیش بینی شده است، گفت: وزارت بهداشت برای تخصیص 2 فروند مدی کوپتر موافقت کرده اما نیاز واقعی استان باتوجه به گستردگی و شرایط خاص آن به سه فروند مدی کوپتر است.
راستین خاطرنشان کرد: در زمان حاضر در اصفهان از بالگردهای نظامی و با شرایط خاص برای اورژانس هوایی استفاده می شود در حالیکه مدی کوپترها، بالگردهای اختصاصی برای اورژانس پزشکی هستند.
وی درباره ایجاد سه جایگاه مخصوص بالگردهای اورژانس هوایی در سه نقطه کلانشهر اصفهان نیز گفت: بیمارستان کودکان امام حسین(ع) در شمال غرب، بیمارستان غرضی یا امام موسی کاظم(ع) در شمال و بیمارستان فارابی در شرق اصفهان به این منظور پیشنهاد شده است.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان افزود: کارهای مربوط به مکان یابی و ایجاد جایگاه مناسب برای نشست و برخاست بالگردها در مکان های پیشنهاد شده، توسط دفتر مدیریت بحران شهرداری اصفهان در حال پیگیری است.
وی با بیان اینکه پیش از این یک جایگاه مخصوص بالگرد در بیمارستان الزهرا (س) در جنوب اصفهان ایجاد شده بود، تصریح کرد: این جایگاه در زمان حاضر به دلیل وجود یک ساختمان در جوار آن، بدون استفاده مانده است و برای انتقال مصدومان اورژانس هوایی از جایگاه بیمارستان ارتش استفاده می شود.
به گفته وی جایگاه های مخصوص بالگرد باید محدودیتی از نظر نشست و برخاست نداشته باشند و اطراف آن نیز ساختمان های بلند مرتبه و دکل های برق فشار قوی نباشد.
اورژانس 115 استان اصفهان با بهره‌مندی از حدود 140 پایگاه شهری و جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 2 واحد اورژانس موتوری و یک پایگاه مستقر در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان به ارائه خدمات فوریت ‌های پزشکی بصورت شبانه‌روزی می پردازد.
ت/3011 / 2093 ** خبرنگار: آسیه معینی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال