معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

56 هزار نفر از فیلم های جشنواره فجر اصفهان دیدن کردند

اصفهان - ایرنا - معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: در طول 9 روز برگزاری هشتمین جشنواره فیلم فجر اصفهان 56 هزار نفر از مردم این استان موفق به دیدن این فیلم ها شدند.

' پرویز طاهری ' روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت در مجموع 22 فیلم در دو بخش سودای سیمرغ ' بزرگسالان ' و ' کودکان ' در 59 نوبت اکران شد.
وی اظهار کرد: در بخش بزرگسالان حدود 18 فیلم اکران شد که شاید یکی از دلایل افزایش استقبال مردم، انتخاب بهترین فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر برای اکران در اصفهان بود.
معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان افزود: از جمله فیلم هایی که بیشتر مورد استقبال مردم قرار گرفت می توان به فیلم های 'لاتاری'، 'بمب'، 'مغزهای کوچک زنگ زده'، 'چهارراه استانبول'، 'به وقت شام ' و 'مصادره' اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: استقال از این فیلم های به حدی بود که بسیاری از تماشاچیان حاضر بودند ایستاده و یا در راهروها و روی پله های سینما این فیلم ها را تماشا کنند.
طاهری یادآور شد: در بخش سودای سیمرغ ویژه کودکان نیز چهار فیلم به نمایش گذاشته شد که در این مدت پنج هزار و 500 مخاطب کودک در نوبت های صبح موفق به تماشای این فیلم ها شدند.
وی فیلم های اکران شده در بخش کودکان و نوجوانان جشنواره را شامل فیلم های ' قهرمانان کوچک'، ' شکلاتی '، ' دزد و پری ' و ' فیلشاه ' عنوان کرد.
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه در مدت اجرای این جشنواره سینماهای سپاهان و فلسطین با ظرفیت یکهزار و 200 صندلی میزبان مخاطبان و علاقه مندان هنر هفتم ( سینما ) بود گفت: باتوجه به استقبال بالای مردم، احساس می شود که باید ظرفیت سینماها افزایش یابد.
هشتمین جشنواره فیلم فجر اصفهان با اکران 18 فیلم همزمان با سراسر کشور از 13 بهمن به مدت 10 روز در اصفهان برگزار شد.
جشنواره بین‌المللی ' فیلم فجر ' مهمترین جشنواره سینمایی ایران است که از سال 1361 همه ساله در دهه فجر در تهران برگزار شده و در چند سال اخیر فیلم های این جشنواره همزمان با پایتخت در مراکز استان ها نیز اکران می شود.
ت/6994 / 2093 ** خبرنگار: آرزو فلاح ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال