عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه:

دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جدید تبیین شود

کاشان - ایرنا - عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: تبدیل شدن ایران به قدرت منطقه ای و جهان از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که علت پیدایش و دستاوردهای این انقلاب باید بویژه برای نسل جدید تبیین شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید رضا تقوی روز یکشنبه در جمع راهپیمایان 22 بهمن در کاشان پیام برگزاری آئین هایی از این دست را بستن پیمانی دوباره با آرمان های انقلاب و امام امت عنوان کرد و افزود: پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری الهی امام خمینی (ره) نقشه جهان را تغییر داد و امروز ایران به عنوان ابر قدرتی بی رقیب در منطقه مطرح است.
وی افزود: قدرت کنونی جمهوری اسلامی ایران به برکت حضور مردم، جانفشانی شهدا و وجود رهبری با فضلیت است و دشمنی با انقلاب اسلامی به دلیل ناکام گذاشتن آمریکای جهانخوار و نوکران منطقه ای آنها در پیاده کردن طرح های شوم استکبار جهانی است.
عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه بیان کرد: مستکبران با کمک دلارهای نفتی برای درهم شکستن عراق و سوریه با تفکر تکفیری وارد میدان شدند اما شکست خوردند زیرا ایران در خط مقدم مبارزه است و اکنون مردم کشورهای عراق و سوریه در کنار ما هستند.
او با اشاره به شکست رژیم اشغالگر قدس در جنگ 33 روزه لبنان برابر نیروهای حزب الله گفت: مستکبران در آن نبرد چنان سیلی خوردند که هنوز نتوانسته اند این تحقیر را از ارتش صهیونیستی پاک کنند.
وی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال اجرای نقشه خاورمیانه بزرگ بودند که محور مقاومت با الگوبرداری از انقلاب ایران مقابل منافع شیطانی و شوم آنها ایستاد.
حجت الاسلام تقوی اضافه کرد: دشمنان از 2 سال پیش در یمن به جنایت مشغولند اما مردم انقلابی یمن در حال مقاومت هستند و جهان را به حیرت وا داشته اند.
وی این شرایط را در نتیجه آموزه های انقلاب اسلامی ایران بیان کرد و گفت : امام خمینی (ره) به عنوان طلبه ای جوان از حوزه علمیه قم علیه حکومت طاغوت به پا خاست و مردم با الگو گیری از فرهنگ عاشورایی و نهضت حسینی با وی همراه شدند.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: بسیاری با خون خود نهال انقلاب را آبیاری کردند و پس از تاب آوری انقلابیون در برابر زجرها، شکنجه ها، زندان ها و تبعیدها در 22 بهمن سال 1357 تلاش آنها به نتیجه رسید.
عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمه کشور افزود: امروز با هدایت مجتهدی مجاهد، فقیهی فرزانه و جانبازی سیاستمدار، این انقلاب مرزها و مغزها را درنوردیده و با حضور شخصیت هایی از جمله سردار قاسم سلیمانی و سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به الگوی ملت های منطقه و جهان تبدیل شده و خشم استکبار جهانی به سرگردگی ایالات متحده آمریکا را برانگیخته است.
وی بیان کرد: آمریکا و همه نوکرانش از جمله کودتاگران، نفودی ها، منافقان، فتنه گران و اغتشاشگران طی 40 سال گذشته نتوانستند در برابر جمهوری اسلامی ایران بایستند، زیرا انقلاب مردم ایران بزرگتر از آن است که با حمله به چند مسجد، حسینیه و جسارت به پرچم کشور متزلزل شود.
حجت الاسلام تقوی گفت: ملت ایران شهدای انقلاب، دفاع مقدس، هسته ای و مدافع حرم را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و اغتشاشگران کوچکتر از آن هستند که بتوانند مردم را خانه نشین و راه را برای آمریکا در این کشور باز کنند.
وی تاکید کرد: ملت ایران تا زمانی که از فرهنگ عاشورایی در سایه ولایت فقیه برخوردار باشد، به کوری چشم دشمنان پرچم کشور را در اهتزاز نگه خواهد داشت و آن را به دست حضرت بقیه الله الاعظم (عج) خواهد سپرد.

** انقلاب اسلامی اقتصاد ایران را متحول کرد
نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی همچنین در ادامه این آئین گفت: فرزندان ایران در سایه انقلاب چرخ هسته ای را به گردش درآوردند، در صنایع فضایی و تسلیحاتی و سایر علوم پیشرفت های چشمگیری داشتند که برخی از آنها بتدریج در آینده برای جهانیان رونمایی خواهد شد.
وی در عین حال تصریح کرد: البته این نافی مشکلات نیست و باید برای برطرف شدن نابسامانی ها و نارسایی ها نیز اقدام کنیم.
او با مقایسه دوران پیش و پس از وقوع انقلاب اسلامی اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی 36 هزار کیلومتر جاده و اتوبان به 210 هزار کیلومتر رسیده، راه آهن از 4.5 هزار کیلومتر به 10 هزار کیلومتر افزایش یافته و ظرفیت بارگیری بندرها از 10 میلیون تُن به 200 میلیون تُن رسیده است.
حجت الاسلام تقوی بیان کرد: تولید برق از 20 میلیارد کیلو وات به 280 میلیارد کیلو وات افزایش یافته و به بیش از 99 درصد روستاها برق رسانی شده است، دسترسی مردم به آب آشامیدنی بیش از 92 درصد شده و بهره مندی یک درصدی مردم از نعمت گاز به بیش از 72 درصد توسعه یافته است.
وی ادامه داد: تولید ملی در این مدت 57 برابر افزایش یافته، صادرات غیرنفتی از 543 میلیون دلار به 31 میلیارد دلار رسیده، تولید 150 هزار دستگاه خودرو به 990 هزار دستگاه در سال رسیده و تولید 1.5 میلیون تُن محصول پتروشیمی به 48 میلیون تن افزایش یافته و ایران از نظر تولید علم نیز در جایگاه شانزدهم جهان قرار گرفته است.
عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با اشاره به افزایش سن امید به زندگی از 54 به 75 سال و فراهم شدن فرصت آموزشی در نقاط مختلف کشور تصریح کرد: مشکلاتی هم وجود دارد و باید دولت و مجلس همسو با بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی، برای رفع برخی تبعیض ها، مبارزه با فساد و فراهم کردن زمینه اشتغال جوانان اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی افزود: در کنار تلاش مسئولان، مردم هم باید هوشیاری خود را حفظ کنند زیرا مشکلاتی بزرگتر از این در کشورهایی مانند یونان، اسپانیا و حتی آمریکا وجود دارد اما دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از طریق فضای مجازی نسبت به نشر مطالب خلاف واقع و بزرگنمایی مشکلات کشور تلاش می کنند.
حجت الاسلام تقوی با تاکید بر لزوم حاکم بودن ارزش های انقلابی در کشور افزود: نباید برای چند مشکل، کل انقلاب را لکه دار کنیم زیرا امروز بسیاری از کشورها و ملت ها در منطقه و جهان چشم امید به انقلاب اسلامی ایران دوخته اند.
به گزارش ایرنا، همخوانی و اجرای سرود، برپایی ایستگاه های نقاشی و صلواتی از دیگر بخش های آئین راهپیمایی 22 بهمن در کاشان بود.
شرکت کنندگان در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن کاشان با سردادن شعار الله اکبر، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، انزجار خود را از سیاست های جنایتکارانه و تجاوزکارانه مستکبران جهان و حامیان منطقه ای آنها ابراز کردند.
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر 365 هزار نفر در فاصله 200 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
8123 / 2093 ** خبرنگار: محمد ملا حمزه زاده ** انتشار دهنده: اصغر دواتگر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال