نایب رئیس فدراسیون کشتی :

انصراف حامی مالی مانع از برگزاری جام باشگاه های کشتی جهان در کاشان شد

اصفهان - ایرنا - نایب رئیس فدراسیون کشتی بدقولی و انصراف حامی مالی را دلیل لغو مسابقات کشتی آزاد جام باشگاه های جهان در کاشان و انتقال آن به تهران عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، حمید بنی تمیم روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در اصفهان افزود: اسپانسر این مسابقات از شرکتهای خصوصی کاشان بود که با بدقولی و انصراف باعث شد که این مسابقات در کاشان برگزار نشود.
فدراسیون کشتی هشتم آذرماه پس از نامه نگاری با استاندار اصفهان و پایان مهلت 24 ساعته، میزبانی جام باشگاه های کشتی آزاد جهان که پیشتر قرار بود در کاشان برگزار شود، از این شهر به تهران تغییر داد.
این فدراسیون در اطلاعیه ای در این باره اعلام کرد : با اشاره به مذاکرات فراوان صورت گرفته و 2 جلسه ملاقات حضوری مسئولان ارشد فدراسیون کشتی با مدیران سیاسی و ورزشی شهر کاشان و در نهایت در نظر گرفتن مهلت پایانی، برای فراهم آوردن شرایط میزبانی از سوی مدیریت این شهرستان، امکان تحقق این میزبانی در کاشان میسر نشد.
در اطلاعیه فدراسیون کشتی آمده بود: توسعه کشتی کشور از برنامه های اصلی فدراسیون بوده و همواره تلاش کرده با کمترین درخواست، میزبانی را به مناطق مختلف کشور واگذار نماید، از این رو با قدردانی از مردم عزیز شهر تاریخی و مذهبی کاشان، شهرداری کاشان به ویژه شهردار و نیروی انتظامی این شهرستان و مسئولان هیات کشتی که با کمک برخی خیرین تمام تلاش خود را برای برعهده گرفتن میزبانی این رقابت ها به کار بستند اما از آنجا که در فاصله یک هفته مانده به آغاز مسابقات، فدراسیون باید شهر میزبان مسابقات را نهایی کند (به رغم گذشت بیش از 2 هفته و گرفتن فرصت های بسیار) برهمین اساس سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران به عنوان محل برگزاری رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان در روزهای 16 و 17 آذرماه انتخاب شد.
فدراسیون کشتی همچنین روز یکشنبه گذشته و در نامه ای به 'محسن مهرعلیزاده' استاندار اصفهان با دادن فرصتی 24 ساعته به مسئولان سیاسی و ورزشی شهر کاشان برای حل مشکلات میزبانی چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان، خواستار تسریع در روند حل این مسائل شده بود.
پیشتر فرماندار کاشان نیز امروز از آمادگی کامل این شهرستان برای میزبانی چهارمین دوره مسابقات کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان بر اساس توافق های انجام شده با فدراسیون خبر داده بود.
'حمیدرضا مومنیان' در واکنش به نامه فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران به استاندار اصفهان گفت: میزبانی این مسابقات فرصتی برای کاشان است و برای هماهنگی های لازم دبیرخانه‌ای نیز در اداره ورزش و جوانان شهرستان تشکیل ‌شده که وظیفه آن پیگیری تحقق برنامه هاست.
وی افزود: کاشان پشتیبانی این مسابقه ها از جمله اسکان و تغذیه، حمل و نقل درون شهری و تبلیغات محیطی را عهده دار شده و هیچ مشکلی در این زمینه ها وجود ندارد و با اعلام قطعی فدراسیون کشتی تمهیدهای صورت گرفته به اجرا درمی آید.
در نهایت اعلام شد که چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان روزهای 16 و 17 آذرماه به میزبانی برگزار تهران می شود.
نایب رئیس فدراسیون کشتی همچنین درباره برگزاری چهارمین دوره مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه های جهان در اصفهان گفت: اصفهان از پتانسیل و زیرساختهای خوب و مناسب برای این رویداد ورزشی برخوردار است.
بنی تمیم خاطرنشان کرد: این مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل کادر اجرایی مسابقات کشتی آزاد جام باشگاه های جهان هفته آینده برای همکاری با هیات استانی اصفهان به این شهر سفر خواهند کرد.
این مسابقات که 23 و 24 آذرماه در سالن شش هزار نفری 25 آبان مجموعه ورزشی نقش جهان اصفهان برگزار می شود، 12 تیم خارجی به همراه 3 تیم ایرانی در 10 وزن حضور خواهند یافت.
تیمهای خارجی حاضر در این جام از کشورهای آمریکا، ترکیه، روسیه، یونان، مجارستان، گرجستان، ارمنستان، رومانی، اوکراین، قرقیزستان، بلاروس و تاجیکستان خواهند بود.
ت / 6020 / خبرنگار: علیرضا حکیمیان - انتشار دهنده : عمادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال