رئیس ثبت احوال تیران و کرون :

پراکندگی جمعیت روستایی صدور کارت ملی را مشکل کرده است

اصفهان-ایرنا- رئیس اداره ثبت احوال شهرستان تیران و کرون گفت: پراکندگی جمعیت و فاصله روستاها تا مرکز شهرستان فرآیند صدورکارت ملی را برای مردم این شهرستان سخت کرده است.

اصغر رضا زاده روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: 60 درصد از جمعیت شهرستان تیران و کرون در بخش کرون ساکن هستند که فاصله بین آخرین روستای این شهرستان تا شهر تیران 70 کیلومتر است .
وی افزود: با توجه به اینکه مردم بخش کرون برای فرآیند صدور کارت ملی باید به مرکز شهرستان مراجعه و در بخش کرون مکانی برای صدور این کارت وجود ندارد موجب شده که برخی از افراد برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکنند.
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان تیران و کرون با اشاره به پایان اعتبار کارت های ملی فعلی، تصریح کرد: راه اندازی پایگاه سیار صدور کارت ملی هوشمند در بخش کرون ضروری است که باید مجوز آن باید از سوی اداره کل ثبت احوال استان اصفهان صادر شود.
وی با بیان اینکه در 2 سال گذشته بیش از 50 درصد مردم شهرستان تیران و کرون کارت هوشمند خود را دریافت کرده اند، اظهارکرد: تاکنون برای 27 هزار نفر از مردم شهرستان تیران و کرون کارت ملی هوشمند صادر شده و مابقی هنوز نسبت به انجام فرآیند صدور کارت ملی خود اقدام نکرده اند.
شهرستان تیران و کرون با بیش از 71 هزار نفر در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
7131/ 6022 خبرنگار: اکبر مهدی زاده - انتشار دهنده: عمادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال