رئیس جمهوری درخشش سهراب مرادی در مسابقات قهرمانی جهان را تبریک گفت

اصفهان - ایرنا - رئیس جمهوری در پیامی توییتری ارتقای رکورد جهانی و کسب سه نشان طلای سهراب مرادی وزنه بردار تیم ملی را تبریک گفت.

به گزارش ایرنا، در توییتر روز دوشنبه حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی آمده است: درخشش سهراب مرادی با کسب 3 نشان طلا و ثبت رکورد جدید جهانی، همراه با تلاش و افتخارآفرینی دیگر وزنه ‌برداران کشورمان در مسابقات جهانی وزنه برداری، دل همه ایرانیان را شاد کرد.
رئیس جمهوری در ادامه این پیام افزوده است: به امید موفقیت دلاور مردان ایران در ادامه این رقابت‌ها.
به گزارش ایرنا، سهراب مرادی وزنه بردار اصفهانی دسته 94 کیلوگرم تیم ملی موفق شد در رقابت های قهرمانی جهان رکورد جهان را چهار کیلوگرم ارتقا بخشد.
این ورزشکار بامداد دوشنبه در حرکات یک ضرب با 184 کیلوگرم مدال طلای خود را قطعی کرد در حرکات دو ضرب در همان حرکت نخست با بلند کردن وزنه 219 کیلوگرم مدال طلای دو ضرب و مجموع خود را نیز بدست آورد.
مرادی همچنین در دومین حرکت برای جابه جا کردن رکورد دو ضرب و مجموع جهان با بلند کردن وزنه 233 کیلوگرمی رکورد دو ضرب جهان را پس از 17 سال یک کیلوگرم و رکورد مجموع جهان که به نام خودش بود را 4 کیلوگرم ارتقا داد.
«سیمون کولچی» از لهستان از سال 2000 میلادی رکورد حرکت دو ضرب جهان در دسته 94 کیلوگرم را در اختیار داشت.
مرادی پیشتر در بازی های داخل سالن آسیایی که شهریور ماه امسال در ترکمنستان برگزار شد، در حرکت یک ضرب وزنه 185 کیلوگرم و در دو ضرب 228 کیلوگرم را مهار کرد و توانست با مجموع 413 کیلوگرم، رکورد مجموع جهان را دو کیلوگرم ارتقا دهد.
این ورزشکار در دسته 94 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری المپیک 2016 ریو توانست بر سکوی قهرمانی بایستد و اولین مدال آور تاریخ ورزش استان در المپیک لقب را کسب کند.
رقابت های وزنه برداری قهرمانی سال 2017 جهان از 6 آذر آغاز شده و تا 14 این ماه در شهر آناهایم لس آنجلس آمریکا ادامه خواهد داشت.
ت / 6020 / 2093 ** خبرنگار: علیرضا حکیمیان ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال