امام جمعه گلپایگان: حفظ وحدت، ضرورت امروز جامعه اسلامی است

اصفهان - ایرنا - امام جمعه گلپایگان گفت: وحدت جهان اسلام بسیار با اهمیت و ضروری ترین و پر بهاترین سرمایه برای جامعه اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ' محمد علاء الدینی ' در خطبه های نماز جمعه گلپایگان در مصلای این شهر با گرامیداشت هفته وحدت و تبریک سالروز ولادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) افزود: وحدت از دستورات الهی در قرآن و از آموزه های اساسی دین اسلام و نیز سیره عملی نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است.
وی با اشاره به اینکه امروز استکبار جهانی با ایجاد اختلاف و تفرقه و با اسلام هراسی و شیعه هراسی درصدد ضربه زدن به اسلام است، گفت: امت اسلامی باید با وحدت رویه، همسو و هم جهت در برابر هرگونه توطئه دشمن بایستند.
امام جمعه گلپایگان در ادامه سالروز شهادت آیت الله سید حسن مدرس و روز مجلس را گرامی داشت.
حجت الاسلام علاء الدینی در ادامه گفت: رسالتی که به عنوان سنگر امامت جمعه شهرستان گلپایگان به وی محول شده اکنون به پایان رسیده است.
به گزارش ایرنا، طی حکمی در تاریخ هشتم اردیبهشت ماه امسال از سوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام و المسلمین محمد علاءالدینی به عنوان امام جمعه شهرستان گلپایگان معرفی شد.
همچنین جمعی از نماز گزاران گلپایگانی امروز پس از اقامه نماز جمعه در محل مصلای این شهر با امضای طوماری، به ریاست شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور درخواست خود را درباره تداوم خدمات حجت الاسلام و المسلمین محمد علاء الدینی به عنوان امام جمعه شهرستان گلپایگان اعلام کردند.
شهرستان گلپایگان با بیش از90 هزار جمعیت در 180 کیلومتری شمال غرب اصفهان قرار دارد.
ت/7138 / 2093 ** خبرنگار: محمد حسین توفیقی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال