تیم بیمه رازی جویبار قهرمان لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه های کشور شد

کاشان- ایران- تیم بیمه رازی جویبار با پیروزی برابر ایزی پایپ کاشان برای چهارمین بار قهرمانی لیگ برتر کشتی باشگاه های کشور در رشته آزاد را به دست آورد.

به گزارش ایرنا، دیدارهای پایانی و رده بندی لیگ کشتی آزاد باشگاه های کشور از ساعت 15 امروز (سه شنبه) در سالن ورزشی دانشگاه آزاد کاشان آغاز شد و بیمه رازی با نتیجه 5 بر 3 ایزی پایپ را شکست داد و بار دیگر قهرمان فصل شد.
بیمه رازی در سه سال گذشته قهرمان لیگ کشتی آزاد شده بود.
در دیدار رده بندی نیز ستارگان ساری با از پیش رو برداشتن هلدینگ فراز قائمشهر عنوان سوم را از آن خود کرد تا سه تیم برتر این مسابقات برای حضور در جام باشگاه های جهان مشخص شود.
سالن دانشگاه آزاد کاشان که گنجایش نزدیک به یک هزار و 500 نفر را داشت، بعد از ظهر برای دیدارهای فینال به طور کامل پر نشد و تعداد زیادی از علاقه مندان به کشتی از شهر جویبار برای تشویق تیم خود در کاشان حضور پیدا کردند و کاشانی های علاقه مند نیز در نخستین حضور یک نماینده از این شهر در لیگ برای تیم خود سنگ تمام گذاشتند.
سالن دانشگاه آزاد محل برگزاری جام باشگاه های جهان در آذرماه است که به نظر می رسد از امکانات و شرایط لازم برای برگزاری این پیکارها برخوردار نیست و از نکات جالب توجه دیدار فینال می توان به شکست 'مسعود اسماعیل پور'، دارنده مدال نقره و برنز جهان برابر 'مهران نصیری' اشاره کرد.
'سیداحمد محمدی' دارنده مدال نقره و برنز جهان که پس از یک سال دوری طی هفته های اخیر در ترکیب بیمه رازی به میادین بازگشته با پیروزی قاطع مقابل حریف خود نوید روزهای خوش را برای کشتی ایران در این وزن می دهد.
او 'امامی' دارنده مدال برنز جوانان جهان را با نتیجه قاطع 11 بر صفر شکست داد.
در دیدار وزن 74 کیلوگرم 'تسابالوف' دارنده مدال طلا و نقره جهان از روسیه، 'افضلی' را در همان وقت نخست 10 بر صفر شکست داد؛ وی در مبارزه پایانی این وزن در پیکارهای قهرمانی جهان در پاریس مغلوب 'جردن باروز' شده بود.
ایزی پایپ کاشان که در وزن 125 کیلوگرم خود در این پیکارها از 'گنو پتریاشویلی' دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان از گرجستان سود می برد، در نهایت شگفتی از این آزادکار عنوان دار استفاده نکرد و در این مبارزه کشتی گیر 97 کیلوگرم و روسی خود را روانه میدان کردند که 'یدالله محبی' را شکست داد.
در دیدار رده بندی نیز 'بخان گوی گریف' دارنده مدال طلای جهان در سال 2013 از روسیه با پذیرش شکست برابر 'عموزاده خلیلی' یکی از شگفتی های این مسابقات را رقم زد.
در مبارزه وزن 70 کیلوگرم 'ماگومد قربان علی اف' دارنده مدال طلای جهان دومین شکست خود را برابر 'حمیدرضا زرین پیکر' تجربه کرد.

**نتایج انفرادی دیدار فینال از این قرار است (اسامی تیم بیمه رازی در ابتدا آمده است):
*بیمه رازی 5 - ایزب پایپ کاشان 3
57 کیلوگرم: یونس سرمستی 2 - نادر حاج آقانیا 9
61 کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور 3 - مهران نصیری 4
65 کیلوگرم: سید احمد محمدی 11 - یونس امامی صفر
70 کیلوگرم: مصطفی حسین خانی 4 - محمد نادری 3
74 کیلوگرم: ختیگ تسابولوف 10 - رضا افضلی صفر
86 کیلوگرم: محمد جواد ابراهیمی 4 - اسماعیل محمودی 2
97 کیلوگرم: مجتبی گلیج 9 - سجاد عزیزی (3 اخطاره)
125 کیلوگرم: یدالله محبی 4 - ولادیسلاو بایتسایف 4 برنده
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
خبرنگار: رضا رمضانی** انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
ورزشی**3783**1067* 1701**8123

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال