پردیس سینمایی چهارباغ اصفهان افتتاح شد

اصفهان – ایرنا – پردیس سینمایی چهارباغ اصفهان شامگاه شنبه با حضور مشاور ارشد سازمان سینمایی کشور، جمعی از مسئولان و هنرمندان کشور و استان مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، پردیس سینمائی چهارباغ مجهز به سامانه اطفای حریق خودکار، نمازخانه، کتابخانه و کتابفروشی و دیگر امکانات سینماهای جدید است.
این سینما پیش از این فقط دارای یک سالن به ظرفیت 460 نفر بوده است که در بازسازی آن، چهار سالن به شکل پردیس سینمایی مجزا طراحی و ساخته شده است.
سالن اصلی سینما 430 نفر ظرفیت دارد و این پردیس سینمایی دارای دو سالن 130 و 140 نفره و یک سالن 80 نفره نیز هست که برای هر یک از این سالن ‌ها نام‌ هایی برگرفته از پایتخت فرهنگی جهان اسلام از جمله نقش جهان، چهارسو، شیخ بهایی و عالی قاپو در نظر گرفته شده است.
پردیس سینمائی چهارباغ اصفهان در بازه زمانی پنج ماهه بازسازی شد و بیشترین زمان (60 روز) صرف مقاوم ‌سازی بنا شده است که از مهم ترین بخش کار بازسازی سینماها محسوب می‌شود.
بازسازی، استحکام بخشی و مقاوم سازی سازه‌های پردیس سینمایی «چهار باغ» اصفهان به اتمام رسیده و 26 فرورودین، به مجموعه سینمایی حوزه هنری در سطح کشور متصل می‌شود.
در این پروژه حدود سه و نیم میلیارد تومان هزینه شده است که 500 میلیون تومان آن از طرف شهرداری اصفهان و مابقی توسط حوزه هنری و موسسه سینمایی بهمن سبز تامین شده است و تجهیزات نمایش آن نیز توسط سازمان سینمایی و موسسه سینما شهر تامین اعتبار شده است.
7134/ 6022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال