یک مسئول در راه و شهرسازی:

استان اصفهان 10 درصد بافت فرسوده کشور را دارد

اردستان، کاشان - ایرنا - رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان صفهان گفت: استان اصفهان با دارا بودن 10 درصد بافت فرسوده کشور طبق آمار موجود 40 درصد جمعیت را در این بافت جای داده است.

منصور فخاریان روز یکشنبه در حاشیه شرکت در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان اردستان در گفت و گو با ایرنا افزود: در پهنه ای که بعنوان شهر بازآفرینی کار می کنیم پهنه های بافت تاریخی، نابسامانی مبانی شهرها، ناهمگونی شهری، پیشینه روستایی و اسکان های غیر رسمی وجود دارد.
وی با بیان اینکه تاکنون در 21 شهرستان استان ستاد بازآفرینی شهری را تشکیل داده ایم تصریح کرد: هدف از تشکیل این ستادها هم افزایی بین دستگاه ها برای بازآفرینی و توسعه همه جانبه شهرها در زمینه اقتصادی، فرهنگی، سلامت، اجتماعی، محیطی و تولیدی برای ارتقا زندگی مردم خواهد بود.
فخاریان افزود: محله هایی که در محدوده بافت فرسوده است شناسایی شده و نسبت به اولویت بندی و تقسیم کار بین دستگاه های ذیربط جهت پیگیری امور اجرایی اقدام لازم صورت گرفته است.
رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان گفت: از محل اعتبارات ملی و استانی به محدوده هایی که مصوبه شهرها را داشته باشند تسهیلات پرداخت می شود.
فخاریان تسهیلات پرداختی را شامل وام مقاوم سازی 200 میلیون ریالی با کارمزد 4 درصد، وام نوسازی به مبلغ 300 میلیون ریال، طرح بازآفرینی و تجمیع پلاک وام ودیعه 200 میلیون ریالی با 4 درصد کارمزد ذکر کرد.
وی گفت: در اصفهان، کاشان، خمینی شهر، نجف آباد، شهرضا و مبارکه مطالعات طرح های بازآفرینی تمام شده و مصوبات ستاد شهرستانی و استانی را گرفته ایم.
وی تنها راه نجات شهرستان ها را اجرای امر بازآفرینی با تعامل بین دستگاه ها و ایجاد یک مدیریت واحد و برنامه جامع اقدام مشترک اعلام و خاطر نشان کرد: این ستاد می تواند آن را با مشارکت، همکاری و همفکری مردم اجرایی کند.
مرکز شهرستان اردستان در 118 کیلومتری شمال مرکز استان اصفهان قرار دارد.
7408/7431 * خبرنگار: رحمت الله عامری نیا * انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار شهرستان های شمال استان اصفهان در کانال تلگرام ایرنا کاشان:
* لینک های جستجو کانال: irnakashan / https://telegram.me/irnakashan@
*ایمیل: kashan@irna.ir

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال