ششمین مدال شهروند جهانی به شهردار کاشان رسید

کاشان - ایرنا - رئیس سازمان شهروندان جهانی، ششمین مدال افتخارشهروند جهانی را به سید محمد ناظم رضوی شهردار کاشان تقدیم کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان، پروفسور یانگ هوون کواک در نشستی که با مدیران شهری کاشان داشت، اظهار کرد: خلاقیت و نوآوری در مدیریت و اهتمام به ارتقای زیست شهری از مهم ترین ملاک های انتخاب شهردار کاشان برای دریافت این مدال بوده است.
براساس اظهارات دبیرکل سازمان شهروند جهانی، این مدال تاکنون نصیب ورزشکاران مختلفی در رشته های قایقرانی، بوکس، تنیس روی میز و یک جهانگرد ایرانی شده است که هر یک به دلیل رشادت و رفتار اخلاقی ویژه ای که داشتند موفق به کسب این مدال جهانی شدند.
روزگذشته هم چنین پنجمین مدال شهروند جهانی به فاطمه حمامی نصرآبادی هنرمند توان یاب سفید شهری اهدا شد.
شهردار کاشان ششمین فرد و دومین مدیر شهری جهان بعد از شهردار غازیان تب ترکیه است که مفتخر به دریافت مدال شهروند جهانی شده است.
سازمان شهروندان جهانی یک جامعه مدنی است که در سال 1987 بوجود آمد، در زمانی که تهدیدات جدی به سفرهای هوایی بین المللی وجود داشت و بعضی کشورها بازی های المپیک 1988 در سئول را تحریم کرده بودند و ورزشکاران بعد از سال ها تمرین شانس خود را برای حضور در این رقابت ها از دست می دادند در مواجهه با این بحران دکتر یانگ هون کواک که تجربه جنگ سرد را داشت این سازمان را تاسیس کرد که به تحریم های سیاسی خاتمه دهد و ورزشکاران را به شرکت در بازیهای صلح آمیز المپیک در سئول مطمئن سازد.
در حال حاضر 150 شهر از 50 کشور جهان عضو سازمان بین المللی شهروندان جهانی هستند.
7408/7472

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال