اصفهانی ها در 500 باب مسجد به اعتکاف می روند

اصفهان- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: مراسم اعتکاف در بیش از 500 مسجد استان اصفهان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین رحمت الله اروجی روز دوشنبه در نشست توجیهی دست اندرکاران و رابطان مراسم معنوی اعتکاف افزود: در سال جاری ساختار اجرایی و شرح وظایف ستادهای اعتکاف در قالب ستاد اعتکاف استان اصفهان و ستادهای اعتکاف در شهرستانها تدوین و تصویب شد.
وی افزود: طرح نامه پژوهش جامعه با هدف رصد اعتکاف های پرجمعیت و شناسایی نقاط قوت و ضعف اعتکاف ها در سطح استان اصفهان نیز تدوین شده است.
وی گفت: این طرح بصورت علمی و کاربردی توسط یکصد پژوهشگر در بیش از 80 مسجد استان اصفهان اجرا می شود و نتایج آن برای اعتکاف های سال آینده در جشنواره استانی اعتکاف همراه با تقدیر از اعتکاف های برتر ارائه خواهد شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه برای برنامه ریزی بهتر نیاز به احصا اطلاعات آماری وجود دارد، اظهار کرد: در این زمینه سامانه جامع اعتکاف استان با زحمات دوساله کارشناسان بصورت آزمایشی رونمایی خواهد شد.
وی افزود: کلیه داده های اعتکافی و مشخصات معتکفین در این سامانه بارگذاری خواهد شد و سال آینده ثبت نام در کلیه مساجد استان بصورت تمام الکترونیک برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام اروجی گفت: با توجه به اینکه مراسم معنوی اعتکاف امسال با ایام امتحانات پایانی دانش آموزان تداخل ندارد با اقبال بیشتری از جانب نوجوانان مواجه هستیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: توصیه ما این است که مراسم اعتکاف در مساجد جامع برگزار شود مگر اینکه توجیهی برای برگزاری مراسم در غیر از مسجد جامع وجود داشته باشد.
وی افزود: مانع شرعی برای برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد دیگر وجود ندارد اما فضیلت برگزاری اعتکاف در مسجد جامع چیز دیگری است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری نیز گفت: مسئولان نظام برای خدمت بهتر و بیشتر به مردم وخودسازی معنوی نیاز به اعتکاف دارند.
آیت الله سید ابوالحسن مهدوی افزود: اعتکاف درسی برای مسئولان در نظام جمهوری اسلامی است .
وی با بیان اینکه اعتکاف حبس اختیاری انسان است گفت: انسان معتکف سه نوع ظلمت عملی، فکری و اخلاقی را از خود دور می کند.
/ 6022 /7150

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال