مدیرکل منابع انسانی امور مالیاتی:

استفاده از روش های نوین، درآمدهای مالیاتی را افزایش می دهد

کاشان– ایرنا- مدیرکل دفتر منابع انسانی و رفاهی سازمان امور مالیاتی گفت: استفاده از روش های نوین، از مکانیزیم های افزایش درآمدهای مالیاتی است.

به گزارش ایرنا، 'رحمت الله پاکدل' روز سه شنبه در مراسم افتتاح سالن خدمات مودیان طرح جامع مالیاتی اداره امور مالیاتی بخش بادرود نطنز اظهار داشت: با اجرای طرح جامع مالیاتی، خدماتی از جمله دسترسی مودیان به پرونده مالیاتی، دریافت اظهار نامه ها، پرداخت مالیات، دریافت صورت معاملات فصلی، استفاده از امضای دیجیتال و دادرسی مالیاتی به صورت الکترونیک انجام می شود.
وی در ادامه مبنای تشخیص پرداخت مالیات را اطلاعات دقیق در پایگاه جامع اطلاعات مالیاتی دانست.
عضو موسس انجمن علمی آموزش و توسعه منابع انسانی ایران اظهار داشت: با راه اندازی سیستم طرح جامع مالیاتی از فساد اداری، بوروکراسی زاید و هزینه های گزاف جلوگیری می شود.
پاکدل افزود: دولت برای بودجه جاری سال 94 نزدیک به 48 درصد از محل درآمدهای مالیاتی را پیش بینی کرده که این رقم بیش از 80 هزار میلیارد تومان می باشد.
وی تصریح کرد: برای اجرایی شدن این موضوع که آرزوی بسیاری از مسوولان و کارشناسان است، نیاز به ایجاد زیرساخت هایی از جمله جلوگیری از فرار مالیاتی است.
مدیرکل دفتر منابع انسانی و رفاه سازمان امور مالیاتی بیان داشت: درحال حاضر بیش از 30 هزار نیرو اعم از رسمی و پیمانی و قراردادی در سیستم نظام مالیاتی کشور مشغول به کار هستند.
وی اصلاح ساختار فناوری نظام مالیاتی و نیروی انسانی و بازنگری در نظام مالیاتی کشور را به عنوان راهکارهای سازمان امور مالیاتی برای کاهش اتکا به درآمدهای نفتی دانست.
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان نیز در این آیین گفت: ارائه خدمات مالیاتی به صورت الکترونیکی به مودیان در کاهش هزینه های اجتماعی موثر است.
'مراد امیری' با اشاره به اجرای طرح جامع مالیاتی که یکی از مهمترین طرح های مالیاتی کشور است، گفت: با نصب نرم افزار ایریس (eris) برای اجرای بهتر طرح جامع مالیاتی کمک بیشتری به اقتصاد استان خواهد شد.
وی از جمله مزایای این طرح را فعالیت حدود 12 کارشناس در ارتباط با هر پرونده مالیاتی ذکر کرد و گفت: با استفاده از این نرم افزار پرونده های مالیاتی با دقت بیشتری رسیدگی می شود.
سالن خدمات مودیان طرح جامع مالیاتی بادرود با صرف هزینه ای بالغ بر 800 میلیون ریال از منابع استانی احداث و تجهیز شده است.
7430/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال