رییس جامعةالمصطفی العالمیه:

پیام رهبر انقلاب صدور اسلام ناب از دریچه انقلاب اسلامی بود

اصفهان- ایرنا- رییس جامعة المصطفی العالمیه گفت: پیام ارزشمند و اثرگذار رهبر معظم انقلاب برای جوانان غرب صدور اسلام ناب از دریچه و منظر انقلاب اسلامی بود.

به گزارش ایرنا، آیت الله علیرضا اعرافی شامگاه شنبه در جمع طلاب و مسوولان استان اصفهان در جامعه المصطفی واحد اصفهان اظهار کرد: گفتمان انقلاب و اسلام ناب امروز به برکت وجود این نظام مقدس و ولایی است.
وی با اشاره به اهمیت اشاعه اسلام و تشیع در جهان ، اظهار کرد: قبل از انقلاب تنها از چند کشور طلبه خارجی در ایران حضور داشت اما امروز از 120 کشور روحانی شیعه فارسی زبان تربیت می کنیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه هر چه در تربیت طلاب خارجی به عنوان سفیران مذهب و فرهنگ کار شود بازهم ناچیز است اضافه کرد: بیشتر از 50درصد جمعیت هفت میلیاردی دنیا امروز خارج از ادیان توحیدی هستند.
آیت الله اعرافی ادامه داد: در طول عمر فعالیت جامعه المصطفی العالمیه بیش از 30هزار دانش آموخته داشته ایم و همین تعداد نیز در حال تحصیل در واحدهای داخلی و خارجی مشغول به تحصیل در سطوح مختلف داریم.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان نیز در این مراسم گفت: تأسیس مراکز و پژوهشگاه هایی مانند جامعه المصطفی العالمیه بهترین روش و راه ممکن برای صدور انقلاب اسلامی و مکتب نورانی اهل بیت به سراسر عالم است.
آیت الله یوسف طباطبایی خاطر نشان کرد: هیچ کدام از دولت های بعد از انقلاب تا به حال در این بخش نگاه استراتژیک و محوری نداشته اند و این موضوع را با وجود اهمیت و اثرگذاری و با تخصیص اعتبارات ناچیز سطحی و فرعی قلمداد کرده اند.
رییس جامعه المصطفی العالمیه واحد اصفهان هم با اشاره به فعالیت های این مرکز اظهار کرد: آموزش زبان فارسی اولین اقدام این مرکز برای طلاب خارجی است که ظرف مدت هفت تا 9 ماه انجام می شود.
حجت الاسلام والمسلمین ملکی افزود: امروز در این مرکز از 34 ملیت مختلف جهان محصل ودانش آموخته تا سطح سه داریم و سطح چهار حوزوی را نیز بزودی اضافه می کنیم.
در این آیین از ارگان ها و سازمان هایی از جمله: آموزش و پرورش، بهزیستی، خیریه همدانیان و... که با جامعه المصطفی العالمیه اصفهان همکاری داشتند تجلیل شدند.
7147/546

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال