جمعیت طرفداران ایمنی راهها در اصفهان تشکیل می شود

اصفهان- ایرنا- دفتر جمعیت طرفداران ایمنی راهها همزمان با 26 آذر جاری، روز گرامیداشت حمل و نقل و رانندگان در اصفهان تشکیل می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان، این اداره در نظر دارد همزمان با گرامیداشت روز حمل و نقل و رانندگان، دفتر مردم نهاد جمعیت طرفداران ایمنی راه ها را راه اندازی کند.
بر اساس این گزارش، تغییر نگرش ها در جامعه، حساس کردن افکار عمومی و مسئولان با ایجاد باورهای ملی نسبت به کاهش حوادث رانندگی و افزایش ایمنی تردد با توسعه و ارتقای فرهنگ ترافیکی از اهداف تشکیل این جمعیت است.
از دیگر اهداف تشکیل جمعیت طرفداران ایمنی راه ها می توان به تلاش همه جانبه برای جلب توجه دولت و عموم مردم جهت کمک به آسیب دیدگان حوادث رانندگی و تلاش برای نهادینه کردن آموزش در مقوله ایمنی حمل و نقل اشاره کرد.
روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان اعلام کرد: ایجاد تشکل مردم نهاد جمعیت طرفداران ایمنی راه ها به طور حتم در کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی راه ها موثر خواهد بود.
به گزارش ایرنا، سردار عبدالرضا آقاخانی، فرمانده انتظامی استان اصفهان، آمار کشته ها بر اثر تصادفات رانندگی در این استان را تکان دهنده اعلام کرد و گفت: استان اصفهان در سال گذشته با بیش از هزار کشته در مقایسه با سایر استان های کشور در رتبه اول قرار گرفت.
د/7148/ 607

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال