امام جمعه اصفهان:

گناه نسبت دادن جنایت غیر اسلامی اسیدپاشی به گروهی مومن کمتر از خود جرم نیست

اصفهان - ایرنا - رییس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: نسبت دادن جنایت غیر اسلامی اسید پاشی به گروهی مومن گناهی کمتر از جرم اسیدپاشی ندارد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد روز چهارشنبه در همایش 'نقش رسانه و روابط عمومی ها در احیای امر به معروف و نهی از منکر' افزود: نسبت دادن افترا و دروغ بی دلیل و برهان به مسلمانان پاک، آب به آسیاب دشمن ریختن و همراه دشمن بودن است که گناهی کمتر از اسید پاشی ندارد.
امام جمعه اصفهان تاکید کرد: کسانی که امر به معروف و نهی از منکر می کنند دختران و پسران پاک و خالصی هستند که بصورت زبانی نسبت به منکرات جامعه تذکر می دهند.
وی خاطرنشان کرد: این افراد تربیت شده هستند و درس امر به معروف را فرا گرفته اند و اجازه کار فیزیکی و دستی ندارد و باقی برخوردها با قضاوت قاضی صورت می گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان افزود: اسید پاشی به صورت یک مسلمان از طرف یک مسلمان دیگر بعید است تا چه برسد به مومنان پاک جامعه که همانا آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند.
وی گفت: آن هم در زمانی که قرار است قانون امر به معروف و نهی از منکر در مجلس تصویب شود و خیلی ها از این کار ناراحت هستند که ناراحتی آنها اهمیتی ندارد.
رییس ستاد احیای امر به معروف استان اصفهان افزود: کسی که این جرم (اسیدپاشی) را مرتکب شدند بوی اسلام به مشامش نخورده است.
وی افزود: در مقابل تعدادی افراد بی بصیرت، نادان و ناآگاه نیز بدون پشتوانه عقلی و شاهدی به این نسبت زدن دامن زده اند.
امام جمعه اصفهان ادامه داد: به صراحت اعلام می کنیم کسانی که تجمع می کنند و فریاد می زنند دلشان برای دو خانم مظلومه نمی سوزد و آنها نادان و یا مغرض و درصدد به پا کردن آشوب هستند.
رییس ستاد احیای امر به معروف استان اصفهان افزود: در مجموع دو مورد جنایت در اصفهان اتفاق افتاد که اقدامی بسیار جنایتکارانه بود و محکوم است.
وی تصریح کرد: این جنایت را کار دشمنان می دانیم و کار یک مسلمان نیست.
وی اصفهان را شهری امن و در امان یاد کرد و گفت: تمام شایعات اسید پاشی به جز دو مورد یاد شده کذب و دروغ است.
پ/510/ 546

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال