همایش ملی تغییر اقلیم و امنیت غذایی در اصفهان برگزار شد

اصفهان- ایرنا- دومین همایش ملی تغییر اقلیم و امنیت غذایی، روز پنجشنبه در اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، رییس پژوهشگاه شاخص پژوه اصفهان در این همایش گفت: بیش از 500 نفر از متخصصان و مدیران حوزه تغذیه و سلامت در همایش امنیت غذایی حضور دارند.
امیر محمودزاده افزود: بیش از 520 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال و 50 مقاله به عنوان برتر انتخاب شد.
وی با اشاره به اینکه امنیت غذایی در جهان یکی از مهمترین چالش های پیش روی بشر است، ادامه داد: کمبود منابع آبی، افزایش آلاینده های زیست محیطی، آفات و بیماری های گیاهی و دامی، اثرات تغییر اقلیم بر تدوین الگوی کشت و آثار ذرات معلق بر کشاورزی، اهمیت توجه به موضوع امنیت غذایی را دو چندان کرده است.
رییس پژوهشگاه شاخص پژوه اصفهان از جمله محورهای این همایش را اثر آلاینده های اتمسفری و ذرات معلق بر عرصه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست، نقش فناوری ها در پایش اثرات تغییر اقلیم، کنترل اثر آلاینده ها در چرخه تولید مواد غذایی، گرمایش جهانی، آفات و بیماری های گیاهی و دامی و اثرات تغییر اقلیم بر تدوین الگوی کشت بیان کرد.
وی افزود: هدف از برگزاری این همایش اطلاع رسانی، فرهنگ سازی آموزش در زمینه امنیت غذایی، بررسی راهکارهای علمی و پژوهشی اثرات تغییر اقلیم بر مواد غذایی و راهکارهای اجرایی کاهش آثار تغییر اقلیم بر امنیت غذایی است.
محمودزاده افزود: در برگزاری این همایش 20 نهاد استان مانند سازمان جهاد کشاورزی، دانشکده علوم جغرافیایی و برنامه ریزی دانشگاه اصفهان و اتاق بازرگانی با پژوهشگاه شاخص پژوه اصفهان همکاری کردند.
نخستین همایش تغییر اقلیم و امنیت غذایی، بهمن سال گذشته در اصفهان برگزار شد.
پ/7140/607

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال