فرماندار کاشان: تفکیک شهرداری های جوشقان قالی و کامو خواست مردم بود

کاشان- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار کاشان با مردود دانستن هرنوع گمانه زنی و اظهارنظر در مورد تفکیک شهرداریهای ˈجوشقان قالیˈ و ˈکاموˈ گفت: این موضوع خواست مردم این منطقه بود.

به گزارش ایرنا، ˈعلیرضا جوادیˈ روز چهارشنبه در آیین تودیع شهردار جوشقان و کامو و معارفه شهردار جوشقان قالی افزود: تفکیک این دو شهرداری ضروری و واجب بود که با وجود مشکلات فراوان و با پیگیری مستمر مردم و اعضای شوراهای اسلامی توسط استانداری اصفهان و وزارت کشور این مهم انجام شد.
امام جمعه جوشقان قالی نیز در این نشست گفت: در نظام مقدس جمهوری اسلامی مدیران و مسوولان باید خالصانه و برای رضای خدا به مردم خدمت کنند.
حجت الاسلام والمسلمین ˈغلامرضا سلیمانیˈ با اشاره به روایتی از حضرت امام حسین (ع) از فرصتی که در اختیار مدیران برای خدمت رسانی به مردم گذاشته شده است به عنوان نعمت یاد کرد و افزود: مسوولان باید قدر این نعمت را بدانند و از آن به نحو شایسته بهره گیری کنند.
وی با بیان اینکه هیچ عبادتی در دیدگاه ائمه معصومین (ع) افضل از خدمت کردن به مردم نیست، تاکید کرد: مدیران ومسوولان باید در هر شرایطی که هستند خدمت به مردم را سرلوحه کارخود قرار دهند.
وی مهاجرت مردم به شهرهای بزرگ را از جمله مشکلات شهر جوشقان قالی برشمرد و خاطر نشان کرد: اگر مردم این شهر اشتغال داشته باشند به شهرهای بزرگ نمی روند تا مشکلات را تحمیل کنند.
شهردار جدید جوشقان قالی هم در این نشست از حسن اعتماد اعضای شورای اسلامی این شهر برای انتخاب وی تقدیر و ابراز امیدواری کرد با شناختی که از توانمندی ها و چالش های این شهر دارد بتواند با همیاری مردم برای توسعه وآبادنی شهر گام بردارد.
ˈعلی پیرایندهˈ افزود: این شهر دارای توانایی های فراوانی از جمعه کشاورزی، گلستان های گل محمدی، گلاب و عرقیات گیاهی، معادن، آثار تاریخی و چشم اندازهای طبیعی است که می توان با بهره گیری بهینه از آنها برای پیشرفت شهر اقداماتی را انجام داد.
رییس شورای اسلامی شهر جوشقان قالی نیز این نشست با بیان اینکه این شهر از سال 1335 دارای شهرداری و شهردار بوده است، گفت از دوازدهم شهریور امسال که زمان آیین تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر و روستاها بوده است تاکنون 12 نفر برای نامزدی پست شهرداری پیشنهاد شده بود.
ˈرمضان صادقپورˈ افزود: پس از ساعت ها نشست و بررسی برنامه کاری افراد پیشنهادی، شورای اسلامی شهر جوشقان قالی با توجه به ملاک ها و توانمندی ها با اجماع آخرین گزینه مورد توافق برای شهرداری این شهر را به استانداری اصفهان معرفی کرد.
در این آیین ˈسید حسین حجازیˈ شهردار پیشینˈجوشقان و کاموˈ گزارشی از اقدامات انجام شده در زمان مسوولیت خود در این شهر ارائه کرد.
در این مراسم که با حضور مدیرکل امور شهری وشوراهای اسلامی استانداری اصفهان برگزار شد، از خدمات ˈسید حسین حجازیˈ شهردار ˈجوشقان و کاموˈ تجلیل و ˈعلی پیرایندهˈ به عنوان شهردار ˈجوشقان قالیˈ معرفی شد.
پیشتر ˈجوشقان و کاموˈ به یک عنوان یک شهر خوانده می شد، با پیگیری های مستمر اعضای شورای اسلامی و فرمانداری کاشان اخیر از سوی وزارت کشور، جوشقان از کامو تفکیک و به عنوان شهر ˈجوشقان قالیˈ نامگذاری شده است.
شهر جوشقان قالی با حدود هشت هزار هکتار وسعت و 215 هکتار محدوده شهری در 80 کیلومتری کاشان قرار دارد.
562/ 1011

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال