از ابتدای سال تاکنون/

80 هزار واحد فرسوده کشور بازسازی شد

اصفهان–معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بهسازی و نوسازی 120 هزار واحد مسکونی بافت فرسوده کشور امسال برنامه ریزی شده که تاکنون 80 هزار واحد آن آماده بهره برداری است.

ˈمجید کیان پورˈ روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بافت فرسوده خمینی شهر به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این بخش سهم استان اصفهان شش هزار واحد فرسوده است که تا پایان سالجاری تکمیل و آماده بهره برداری می شود.
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری کشور افزود: در حوزه سکونتگاه های غیررسمی تلاش کردیم با همکاری دستگاه های اجرایی، طرحهای مشترکی تعریف کنیم تا حداکثر استفاده از این مناطق را برای سکونت هرچه بهتر ساکنان آن فراهم نمائیم.
وی گفت: شهرداران با توانایی و ابزار قانونی و اجرایی خود باید از گسترش ساخت ساز بی رویه و غیرمجاز در سکونتگاه های غیررسمی، جلوگیری و برای ساماندهی این مناطق عمل کنند
کیانپور تصریح کرد: امسال برای بهسازی بافت فرسوده، تسهیلات بانکی برای 200 هزار واحد اختصاص یافت که از این تعداد یکصد هزار واحد از طریق منابع داخلی بانک های عامل ملی، سپه ،ملت، صادرات، رفاه و تجارت با نرخ سود 15 درصد به صورت فروش اقساطی و با سود 20 درصد به صورت مشارکتی پرداخت می شود.
وی تصریح کرد:یکصد هزار واحد مابقی از تسهیلات بانکی مسکن مهر فقط به افراد واجد شرایط با نرخ سود 9درصد در کلانشهر تهران، با نرخ هفت درصد در مراکز استانها و برای شهرستانها با سود چهار درصد در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:در شهرستانهای کوچک به میزان متقاضی، این تسهیلات پرداخت خواهد شد.
ت/7145/1042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال