همزمان با هفته فرهنگی معنوی دربند

زندگینامه آیت الله افتخار الاسلام دربندی در آران و بیدگل منتشر شد

آران و بیدگل- شهردار ناحیه یک آران و بیدگل از نگارش و انتشار زندگینامه آیت الله ˈ افتخار الاسلام دربندیˈ همزمان با هفته فرهنگی معنوی محله ˈدربندˈ در این شهر خبر داد.

ˈمقداد نمکیˈ روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: کتابچه زندگینامه ای عالم وارسته به قلم حجت الاسلام والمسلمین ˈحبیب الله سلمانی آرانیˈ نگارش شده است.
وی افزود: در این کتابچه علاوه بر زندگینامه، خاطرات، خدمات و همچنین رونوشتی از زیارتنامه خطی حضرت محمد هلال بن علی(ع) که توسط آیت الله ˈافتخار الاسلام دربندیˈ با خط نستعلیق به رشته تحریر در آمده منتشر شده است.
وی تصریح کرد: در این نوشته همچنین روایت هایی از شخصیت و منش اجتماعی این عالم وارسته به نقل از نزدیکان و شاگردان ایشان نقل شده است.
نمکی خاطرنشان کرد: کتابچه زندگینامه آیت الله افتخار الاسلام دربندی توسط دبیرخانه آیین هفته فرهنگی معنوی محله دربند در یکهزار نسخه منتشر شده است.
آیت الله افتخار الاسلام دربندی در مهر ماه 1267 هجری شمسی در آران و بیدگل متولد شد.
این عالم وارسته در زمان حیات خود با تحصیل علوم دینی در محضر علمای بنام زمان خود توانست به مقام اجتهاد برسد.
وی از علمایی همچون ˈمیرزا محمد حسین نراقیˈ، ˈمیرزا احمد عاملیˈ ، ˈسید محمد حسین رضوی ˈ ، ˈ میر سید علی یثربیˈ ، ˈشهاب الدین نراقیˈ و ˈشیخ عبدالکریم حائریˈ (موسس حوزه علمیه قم) اجازه اجتهاد و نقل روایت داشت.
آیت الله افتخار الاسلام دربندی بهمن‌ماه 1345 به دیار باقی شتافت و در آستان حضرت محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل به خاک سپرده شد.
هفته فرهنگی معنوی ˈدربندˈ از سوم تا نهم خرداد ماه در آران و بیدگل در حال برگزاری است.
1724/8132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال