میراث فرهنگی و ارشاد اسلامی برای توسعه صنایع دستی همکاری میکنند

تبریز-ایرنا- ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فرهنگ و ارشاد اسلامی با امضای تفاهم نامه همکاری برای توسعه هنر و صنایع دستی همکاری می کنند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این تفاهم نامه در راستای توسعه همکاری ها و استفاده از توانمندی های طرفین برای گسترش و بسط هنر صنایع دستی و فرهنگ آذربایجان شرقی در رشته های مختلف منعقد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در مراسم امضای این تفاهم نامه احیای مکاتب هنری تبریز در رشته های نگارگری، فرش و خوشنویسی در قالب صدور مجوزهای لازم برای تشکل های غیردولتی مردم نهاد را از مهم ترین اهداف انعقاد این تفاهم نامه عنوان کرد.
مرتضی آبدار گفت: فراهم سازی فضای آموزشی مورد نیاز در رشته های مزبور و انجام حمایت های لازم در برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های هنری مرتبط در دستور کار دو طرف قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه طرح ساماندهی و تهیه محتوایی موزه کاریکاتور تبریز از دیگر مفاد مهم این تفاهم نامه است، ادامه داد: طی این تفاهم نامه توجه به ساماندهی و تامین محتوای این موزه با استفاده از توانایی های طرفین در چهارچوب قوانین اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت.
آبدار، ایجاد خانه عروسک های خیمه شب بازی در یکی از خانه های قدیمی تبریز را از دیگر مفاد تفاهم نامه دوجانبه ادارات کل میراث فرهنگی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان و اضافه کرد: بر این اساس دو اداره کل جهت تجهیز و تکمیل خانه مذکور براساس ضوابط و مقررات و همچنین برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های هنری مرتبط اقدام خواهد کرد.
وی، برگزاری جشنواره ها و همایش های مشترک در حوزه های فرهنگی و هنری مرتبط از جمله نگارگری، موسیقی سنتی، آیین های سنتی و نمایش های سنتی را از دیگر مفاد این تفاهم نامه برشمرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اظهار داشت: این اداره کل درراستای تحقق اهداف تفاهم نامه با همکاری شهرداری تبریز اقدام به ایجاد گذر فرهنگ و هنر در پیاده راه حد فاصل خانه قاجار تا مقبره الشعرا خواهد کرد.
آبدار اعلام کرد: مدت زمان این تفاهم نامه دو سال خواهد بود.
3038/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال