رییس جهاد کشاورزی :

54 درصد قارچ آذربایجان شرقی در واحدهای کوچک تولید می شود

تبریز - ایرنا - رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، تشکیل تعاونی تولیدکنندگان قارچ های خوراکی را از اولویت های سازمان اعلام کرد و گفت: 54 درصد قارچ تولیدی استان از واحدهای کوچک است.

اکبر فتحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: اولویت دیگر جهادکشاورزی برای ساماندهی بازار قارچ های خوراکی و تنظیم آن، تحت پوشش قرار دادن محصولات قارچی و تولیدکنندگان این محصول است؛ سعی می کنیم تولیدات قارچی را تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی قرار دهیم.
فتحی افزود: تامین تسهیلات مورد نیاز در قالب کمک های فنی، اعتباری و تسهیلات سرمایه های در گردش جهت تجهیز واحدهای تولیدی و تامین نهاده ها، اولویت بعدی سازمان جهادکشاورزی استان است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی همچنین بر لزوم مبارزه جدی با علف های هرز در مزارع گندم استان تاکید کرد و گفت: در صورت عدم مبارزه به موقع با علف‌های هرز در مزارع گندم، جو و کلزا، کاهش 30 الی 40 درصدی از راندمان تولید را در پی دارد.
فتحی اظهار داشت: علف های هرز رقیب بسیار مهم و یکی از عوامل مهم کاهش تولید در زراعت گندم و جو وکلزا است به طوری که علاوه بر تغذیه از مواد غذایی خاک، میزبان و رابط مناسبی برای اشاعه آفات و بیماری های گیاهی نیز هستند و درصورت عدم کنترل و مبارزه اصولی با آن موجب کاهش محصول می شوند.
6132/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال