پیاز هفته آینده ارزان می‌شود

تبریز- ایرنا - رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در هفته آینده و با از سرگیری برداشت محصولات پیاز و سیب زمینی و حمل آن به استان، قیمت‌ها متعادل و کاسته شود.

اکبر فتحی روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا در خصوص چرایی افزایش قیمت پیاز گفت: بارندگی‌های روزهای اخیر در خوزستان و جنوب کرمان برداشت محصولاتی چون سیب‌زمینی، پیاز و خیار را با مشکل مواجه ساخته است.
وی ادامه داد: کندی برداشت محصول مشکلات موجود را به وجود آورده است و موجب گرانی برخی از محصولات کشاورزی ازدجمله سیب زمینی و پیاز شده است.
وی با بیان اینکه میزان تولید سالانه پیاز، سیب زمینی، خیار و گوجه‌فرنگی نسبت به سال پیش افزایش یافته است، اعلام کرد: سالانه 5 میلیون تن سیب زمینی،2.2 میلیون تن پیاز،6 میلیون تن گوجه فرنگی و 3 میلیون تن خیار در کشور تولید می شود که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است .
فتحی با بیان اینکه در زمان حاضر در تولید محصولات سبزی و صیفی هیچگونه مشکلی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح استمرار تولید سیب زمینی و پیاز در استان هایی همچون سیستان و بلوچستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، خوزستان، جنوب کرمان، ایلام، کرمانشاه و گلستان، نیاز کشور به این محصولات به نحو مطلوب تامین می شود.
3071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال