نمایش بدون کلام در ایران جایگاهی ندارد

تبریز- ایرنا- مدرس دانشگاه و طراح حرکت با بیان اینکه نمایش بدون کلام در ایران جایگاهی ندارد، گفت: مردم جامعه ما مردمی گفتاری هستند و هنوز با نمایش های بدون کلام نتوانسته اند ارتباط برقرار کنند.

حامد نصرآبادیان روز شنبه در حاشیه کارگاه پانتومیم در تبریز در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه بازیگری بدون کلام بسیار سخت است، افزود: پانتومیم در کشور نیازمند آموزش درست و بستر مناسب برای اجرای درست است.
وی با بیان اینکه پانتومیم راه ورود به بازیگری حرفه ای است، ادامه داد: متاسفانه این هنر نمایشی جایگاه خود را در کشور به دست نیاورده و حتی در دانشگاه های ما فقط یک واحد نمایش ایمایی تدریس می شود که نام این واحد درسی نیز به تازگی به فلسفه غرب و شرق تغییر یافته است.
نصرآبادیان با تاکید بر اینکه مشکل نگرش در جامعه وجود دارد، گفت: مردم بیشتر به دنبال نمایش های کلامی هستند در صورتی که برای توجه به نمایش های ایمایی باید چشم ها با عمل آشتی کند.
وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی پانتومیم توسط موسسه الف برای اولین بار در تبریز، اظهار داشت: هنرجویان این کارگاه با وجود اینکه تجربه بازی های بدون کلام را نداشتند ولی بسیار خوب و با آمادگی کامل به روی صحنه رفتند.
مدیر موسسه بین‌المللی الف نیز در این نشست خبری با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی پانتومیم برای نخستین بار در تبریز، گفت: هنرجویان این موسسه طی 12 ساعت در سه جلسه توسط استاد نصرآبادیان آموزش دیدند.
هومن بیگ نژاد با اشاره به فعالیت های بین المللی این موسسه اظهار داشت: این موسسه سعی دارد هنر ایرانی را به کشورهای جهان صادر کند و تلاش می کنیم هنرجویان این موسسه کارشان را در کشورهای دیگر به نمایش بگذارند.
وی اعلام کرد: هفته فیلم و عکس فرانسه در اسفندماه جاری با درخواست سفارت فرانسه و همکاری این موسسه در تبریز برگزار می شود.
/3071/6120

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال