ضرورت رفع نواقص ورزشگاه پنج هزار نفری مراغه

مراغه - ایرنا - ورزشگاه پنج هزار نفری مراغه که پس از گذشت حدود 21 سال در دهه فجر امسال و با حضور وزیر ورزش افتتاح شد نواقصی دارد که رفع این نواقص می تواند به رشد ورزش های پایه و رفع نیازهای ورزشکاران کمک شایانی بکند.

به گزارش ایرنا، بهره برداری از این ورزشگاه اتفاق مهمی در ورزش شهرستان مراغه بود زیرا که در این مجموعه ورزشی علاوه بر زمین چمن فوتبال که می تواند کاربردهای بسیاری داشته باشد می توان به رشد و توسعه ورزش های پایه نیز پرداخت که البته همه این برنامه ها و اهداف تنها با رفع نواقص آن امکان پذیر خواهد بود.
بنابه گفته مسئولان امر، این مجموعه ورزشی از حدود 93 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و پیست دو و میدانی آن ناقص بوده و ورزشگاه فاقد نورافکن و روشنایی است.
عدم تکمیل محوطه سازی، نبود پارکینگ مناسب و عدم راه اندازی سرویس های خدماتی و بهداشتی از دیگر نواقص این مجموعه است که رفع این ایرادها به برنامه ریزی مناسب و تزریق بودجه مناسب نیاز دارد.
البته در برنامه ریزی برای افتتاح این ورزشگاه نیز ایرادها و نواقصی به چشم می خورد که از آن جمله می توان به نصب زودهنگام صندلی سکوها درچهار سال پیش و فرسوده شدن آنها در این مدت اشاره کرد که نیاز به بازبینی و تعویض دارد.
راه دسترسی این ورزشگاه نیز که ساخت آن بیش از دو دهه به طول انجامیده مناسب نبوده و راه موجود نیز از سوی شهرداری تاسیس شده است و این به معنی بی برنامگی در ساخت ورزشگاه ها در بیشتر نقاط کشور است.
21 سال برای ساخت ورزشگاهی پنج هزار نفری زمان کمی نیست اما پس از 21 سال مردم انتظار دارند که ورزشگاهی مطابق با حداقل استانداردها داشته باشند که متاسفانه این اتفاق در مورد ورزشگاه مراغه رعایت نشده است.
براساس اعلام شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، برای تکمیل این ورزشگاه شامل پیست دو و میدانی، اسکوربورد و سیستم روشنایی حدود 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و با روند قبلی تزریق اعتبار به نظر رفع نواقص آن شاید یک دهه دیگر به طول بیانجامد.
از طرح های جنبی این ورزشگاه نیز می توان به ساخت زمین چمن دوم برای تمرین تیم ها و سالن بسکتبال و تنیس نیز اشاره کرد که البته این طرح ها باید در اولویت های بعدی قرار گیرند و اولویت اول و مهم رفع نواقص مهم و کلیدی باشد.
به گزارش ایرنا، از سال 1374 تاکنون برای ساخت این مجموعه ورزشی شامل زمین فوتبال، زمین تمرینی و پیست دو ومیدانی حدود 40 میلیارد تومان هزینه شده است.
زمین فوتبال این ورزشگاه هشت هزار مترمربع و پیست دو و میدانی آن 6 هزار مترمربع مساحت دارد.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال