معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

دوره های آموزشی در جشنواره مطبوعات استان برگزار می شود

تبریز- ایرنا- معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه روند برگزاری جشنواره به صورت مطلوب از سوی خانه مطبوعات و رسانه‌های استان در حال پیگیری و اجرا است، گفت: دوره های آموزشی از برنامه های جنبی و ابتکاری چهارمین دوره جشنواره مطبوعات استان است.

به گزارش ایرنا وحید حسین زاده روز یکشنبه در نشست هماهنگی شورای سیاست گذاری چهارمین دوره جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی با شرکت رییس گروه رسانه و تبلیغات اداره کل و همچنین رؤسای تشکل‌های صنفی استان برگزار شد، اظهار داشت: با استقبال خوبی که اصحاب رسانه از جشنواره کرده امیدواریم با ادامه همین روند شاهد برگزاری جشنواره با سطح کیفی بالا باشیم.
وی بیان کرد: نشست شورای سیاست گذاری جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه های خبری آذربایجان‌شرقی با هدف بررسی روند پذیرش آثار و برنامه‌ریزی برای انتخاب و داوری صاحبان آثار برگزیده تشکیل شد.
حسین زاده با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره مطبوعات و ایجاد فضای رقابتی میان فعالان رسانه ای یکی از عوامل ارتقای سطح کیفی مطبوعات و رسانه‌های استان است، افزود: برگزاری دوره های آموزشی در قالب برنامه های جنبی جشنواره یکی از ابتکارات ارزشمند خانه مطبوعات استان در این دوره است.
دبیر علمی جشنواره نیز در این نشست با اشاره به شیوه فعالیت هیأت انتخاب و داوری جشنواره گفت: خوشبختانه شاهد استقبال فعالان رسانه‌ای استان از جشنواره هستیم.
محمد عزیزی‌راد با بیان اینکه مهلت ارسال آثار در صورت درخواست فعالان رسانه‌ای و بنا به اقتضای شرایط قابل تمدید است، بیان کرد: مطابق فراخوان منتشر شده ٣٠ بهمن آخرین مهلت ارسال آثار از طریق سایت azarsh.pressfestival.ir اعلام شده که در صورت نیاز قابل تمدید است.
عزیزی‌راد با اشاره به سطح کیفی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره گفت: آثار واصله در بخش های گزارش، یادداشت و مقاله نسبت به دوره گذشته جشنواره از سطح مطلوبی برخوردار بوده که نویدبخش رقابتی تنگاتنگ میان فعالان خبری استان در این رویداد فرهنگی رسانه ای است.
دبیر اجرایی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه های خبری آذربایجان‌شرقی نیز با اشاره به فعالیت کمیته‌های مختلف فعال در ستاد اجرایی جشنواره اظهار داشت: موضوع مربوط به تجلیل از برگزیدگان و پیشکسوتان رسانه‌ای استان باید بر اساس تعریف شاخص‌ها و معیارهای مقبول و معقول صورت گیرد.
مرتضی شفیعی با اشاره به اینکه در زمینه تجلیل از پیشکسوتان رسانه‌ای در جشنواره؛ نیازمند توجه به دیگر صنوف وابسته به مطبوعات نیز هستیم، افزود: تجلیل از فعالان رسانه‌ای که در طول سال در سطح ملی و بین‌المللی صاحب عنوان برگزیده شده‌اند، در اولویت بوده و در دیگر عرصه‌ها شاخص‌های ارایه شده باید به تصویب شورای سیاستگذاری جشنواره برسد.
مدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مرحله بررسی و داوری بلافاصله پس از اتمام مهلت پذیرش آثار آغاز می شود، افزود: بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری قرار است؛ اختتامیه جشنواره ١١ اردیبهشت ماه سال آینده در آستانه روز جهانی مطبوعات در تبریز برگزار شود.
3093/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال