وضعیت موجود معیشتی و اقتصادی در شان مردم نیست

تبریز - ایرنا - رئیس شورای اسلامی تبریز گفت: وضعیت موجود معیشتی و اقتصادی مردم در شان آنان نیست.

به گزارش ایرنا، شکور اکبرنژاد روز یکشنبه در یکصد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی تبریز با بیان اینکه در وضعیت معیشتی مردم و رفتار مسئولان با آنان باید تجدید نظر شود، افزود: مردم آذربایجان و تبریز در قیام مردمی 29 بهمن تلاش زیادی کردند و امید است اهداف بزرگی که آن ها داشتند مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی تبریز همچنین حادثه تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان و حمله انتحاری به اتوبوس حامل نیروهای مرزبانی سپاه در جاده خاش - زاهدان را محکوم کرد.
اکبرنژاد با بیان اینکه این چنین حادثه هایی به کشور لطمه ای نمی زند، ادامه داد: بهتر است قدرت های بیگانه بجای اینکه پول های خود را برای حمایت از این حادثه ها هزینه کنند به خوبی ها و دوستی ها هزینه می کردند.
شهردار تبریز نیز در این جلسه خواستار اولویت قرار دادن بررسی بودجه سال آینده از سوی شورای اسلامی این شهر شد و گفت: اعضای شورا با وجود تلاش کارکنان شهرداری در تدوین لایحه بودجه، آن را در دستور جلسه قرار نمی دهند.
ایرج شهین باهر افزود: با تلاش پرسنل شهرداری لایحه بودجه حتی یک روز زودتر از موعد قانونی تقدیم شورای اسلامی شد ولی هنوز بررسی این لایحه در دستور کار جلسات شورا قرار نمی گیرد.
وی با بیان اینکه مهمترین برنامه و لایحه شهرداری بودجه سال 1398 است، یادآوری کرد: سال گذشته نیز به علت در دستور قرار نگرفتن لایحه بودجه، یک دوازدهم آن به تصویب رسیده بود.
شهین باهر ادامه داد: تنها 2 روز برای تصویب بودجه در شورای اسلامی این شهر مهلت وجود دارد و هنوز نحوه بررسی و تصویب این لایحه در شورا مشخص نیست و نباید فرصت را از دست داد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی تبربز نیز در در این جلسه با انتقاد از شهردار تبریز گفت: از شهردار تبریز بابت دغدغه تصویب بودجه تشکر می شود.
محمدباقر بهشتی افزود: در شورای پنجم چشم اندازی برای تبریز تصویب شده و به دنبال آن باید برنامه 5 ساله تصویب شود که بودجه سال 98 نیز یک سال از این برنامه پنج ساله است.
وی اظهار داشت: بودجه از نظر اطلاعات دارای نواقص است که با وجود ارسال نامه به شهرداری، فعلا این نواقص به شورای اسلامی شهر اعلام نشده است.
بهشتی با بیان اینکه بودجه از طریق کارشناسان به صورت روزانه بررسی می شود، یادآوری کرد: شهردار باید مجموعه شهرداری را برای تدوین برنامه 5 ساله شهر بسیج کند، زیرا بودجه شهرداری باید طبق این برنامه تدوین شود.
در این جلسه طرح یک فوریتی کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز مبنی بر افزایش 25 درصدی آیتم های اجرایی دفترچه های پیمان فضای سبز در سال 98 در دستور کار اعضای شورای شهر قرار گرفت.
در این جلسه مقرر شد موضوع بار دیگر با حضور شهردار تبریز و کارشناسان فضای سبز در کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر بررسی شود.
8023/518

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال